Wpis z mikrobloga

Mirasy, polećcie coś przyjemnego do poczytania. Chcę się poczuć jak za gówniaka, kiedy siedziałem zaczytany w Harrym Potterze ;3. Niestety to było ładnych parę lat temu, a teraz nie czytam prawie wcale, do tego jestem inteligentem, czyli żaden tam Stephen King. Przyjemnie się czytało Peanatemę (Neal Stephenson), Palahniuka i opowiadania Asimova.

#ksiazki
  • 20
@trb: @kickek: ooo, kolega przypomniał: przeczytaj Sześcioksiąg o Alvinie Stwórcy! Pierwszy tom nosi tytuł Siódmy Syn. Historia toczy się w ameryce, w czasach pionierskich osadników, ale zaprawiona magią. Parę lat temu to czytałem i wówczas bardzo się wciągnąłem.
@padobar: skoro czytałeś w licbazie, to - zakładam - kilka lat upłynęło, przeczytaj jeszcze raz i zweryfikuj poglądy. Poza tym nigdzie nie napisałem, że to myślowy everest. Poleć coś nam prostaczkom, o Inteligentnie Oczytany.
@trb: ja tam nic nie czytam xD ostatnio chyba "Drogę" McArthy'ego ale to ze 2 lata temu

matce kupiłem na gwiazdkę "Biuro myśli znalezionych" bo audycja na poziomie, więc myślę że ksiażka też będzie

ale to nie beletrystyka jeżeli tego szukasz
@trb: Jak kolega wyżej jak dla inteligenta (lub dla kogoś za takiego się uważającego) to Dukaj z tym że nie polecam Lodu na początek a np. "W kraju niewiernych". Moja opinia o każdym opowiadaniu z tego tomu (jak również o Lodzie i innych książkach Dukaja) jest pod tagie #kiper602ocenia
@Kiper602: W porównaniu do pierwszego opowiadania Króla Bólu, Lód zaczyna się w miarę normalnie, późniejsze rozważania w Lodzie, nad logiką trójwartościową i subiektywnością istnienia, jest tym co zachęciło mnie do sięgnięcia po kolejne pozycje