Wpis z mikrobloga

Trafiłem na jakąś muzę dla Oskarstwa na yt i ehhh taki to pożyje. Chciałbym w wieku 40 lat być takim raperzyną wokół którego młode dupy kręcą młodymi dupami za sam fakt możliwości kręcenia młodymi dupami w jego teledysku wraz z innymi młodymi dupami. Ja w wieku 40 lat to pewnie w grobie się będę kręcił, a nie oglądał jak jakaś młoda dupa kręci mi młodą dupą przed nosem ehhh
RobieZdrowaZupke - Trafiłem na jakąś muzę dla Oskarstwa na yt i ehhh taki to pożyje. ...
  • 153
  • Odpowiedz
@NicolasLatifi:

od samego początku istnienia rapu jego intencje były dokładnie odwrotne.


jest to nieprawdą, dalej zalinkowałeś The Messege, które powstało w 1982 roku i był to pierwszy rapowy utwór, który zawierał jakikolwiek komentarz socjologiczny, przed nim nic takiego nie miało miejsca i rap był właśnie czarnym disco. Zresztą po tym utworze też nadal zdecydowana i przytłaczająca większość rapu była muzyką typowo imprezową i mogę ci podesłać masy przykładów.
  • Odpowiedz
@Heroina340: e tam, bez przesady, np Gibbs ostatnio wydał fenomenalną płytę, Opał to samo, to takie dwa najbliższe przykłady. Chociaż fenomenu Kizo w ogole nie rozumiem - ten gość moim zdaniem ani nie ma tekstu, ani nie brzmi
  • Odpowiedz
@skalar_neonka:

kocham ten argument, ale i jeszcze te #!$%@?, że współcześni raperzy mają lepszą technikę. W porównaniu z takim Włodim z Molesty, to może i tak, ale z innymi MC śmiem wątpić.


otóż mają, kiedyś żeby zostać raperem wystarczyło umieć wejść w bit, sam Tede mówił o tym w wywiadzie. I nie tylko Włodi z Molesty ale całe masy no skilli brylowały na polskiej scenie - Onar, Chada, Pomidor, te wszystkie zgraje uliczniaków z trzema literkami w ksywie, Żuronm Wujek Samo
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: że co #!$%@?? XD przecież on na tym nagraniu najpierw mówi, że nie wie kto ten styl wymyślił, ale wszyscy dziś brzmią tak samo, potem ciśnie z tego bekę, a na końcu pada nawet z jego ust zdanie "I won't rap like that", chyba inny klip oglądaliśmy XD
  • Odpowiedz
młode dupy kręcą młodymi dupami za sam fakt możliwości kręcenia młodymi dupami


@RobieZdrowaZupke: ale wiesz że on im za to musi zapłacić pieniędzmi? i każdy może sobie taką "usługę" wykupić, to są zwykłe influencerki / aktorki / modelki które każdy za odpowiednią kwotę może wynająć
  • Odpowiedz
@NicolasLatifi: @Anthrax91: Dla kogoś komu wydaje się, że rap zapoczątkował 2Pac lub Notorious to może i tak jest, ale rap od początku był muzyką do zabawy.
Najwidoczniej jestem jakimś ewenementem i do obecnego rapu potrafię się bawić tak samo dobrze (a czasami nawet i lepiej) niż do tego z przeszłości.
  • Odpowiedz
Dla kogoś komu wydaje się, że rap zapoczątkował 2Pac lub Notorious to może i tak jest, ale rap od początku był muzyką do zabawy.


@IDontNeedRules: ja wrzucam Grandmaster Flesha a ty mi tutaj z 2Paciem, czytasz te posty w ogóle? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rap zaczął się jako wariacja muzyki dyskotekowej, ale szybko rozgałęził się w odnogę social commentary. A liczenie ilości płyt czy kawałków danego
  • Odpowiedz
@NicolasLatifi: Wiem, że wrzuciłeś The Message jako przykład przekazu w rapie, ale równie dobrze ja mogę wrzucić The Birthday Party lub She's Fresh jako kontrę. Można się prześcigać ile utworów Grandmastera było o dobrej zabawie, a ile o sprawach społecznych i które z nich były bardziej popularne, ale nie chce mi się siedzieć nad każdym kawałkiem i rozbijać go na części pierwsze ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@NicolasLatifi: Haha jaki przekaz truskawo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapewniam Cię, że nowy rap jest dużo ciekawszy, lepszy technicznie, beaty to już w ogóle inny wymiar a nie jakieś #!$%@? loopy na 60 bpm. Zaden z truskuli wyżej wała nie podskoczyłby np. takiemu Thuggerowi i jego technice i jak on płynie na beacie, jak manipuluje głosem, jak tworzy melodie na zawołanie bez #!$%@? wysiłku jakie ma
  • Odpowiedz