Wpis z mikrobloga

O co chodzi z modą na ludzi bez twarzy (pic rel) w grafikach w internecie? Ma to jakiś cel czy coś, czy po prostu twarze były za trudne dla grafika? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze przykład z who gdzie już komicznie to wygląda https://www.who.int/news/item/20-07-2022-who-report-shows-poorer-health-outcomes-for-many-vulnerable-refugees-and-migrants Tak samo ciekawa jest moda na ludzi z wielkimi ciałami w bardzo uproszczonych, dziwnych kształtach, w sumie wygląda to trochę jak rysowane przez dzieci, nie wiem czy taka inspiracja (nie umiem akurat znaleźć ale na jakichś stronach googla i innych korpo łatwo trafić na takie rzeczy). #grafika #webdesign
psi-nos - O co chodzi z modą na ludzi bez twarzy (pic rel) w grafikach w internecie? ...

źródło: comment_1658750956LCINZCeaeVhHvlNCKxJwOr.jpg

Pobierz
  • 7
@ujdzie: ale tak se zakładasz że o nic nie chodziło? Czy robisz w grafice, masz kontakt z wieloma ludźmi pracującymi jako graficy w korpo? Bo tak jak wspomniała @hipotrofia "ktoś mógł zrobić jakieś badania" czy coś w tym stylu. Jak jak moda na bardzo emocjonalne wyrazy twarzy opanowała miniaturki na youtubie - stoi za tym jakaś teoria że pomaga to w zasięgach (niby). Póki co dzięki odpowiedzi hipotrofia widzę, że mogę
@psi-nos: jestem od strony proponowania takich rozwiązań przy okazji projektowania identyfikacji firmy i proponowania wyglądu serwisów (robię ze 3-4 duże projekty na rok). Moim zdaniem tam nie ma specjalnych badań, ot znaleźli stocki, klient to klepnął i tyle. Nawet jeżeli były badania to takie ex post, "żeby wyszło na nasze".

Wygląd tego to jest wypadkowa kilku rzeczy, m.in.:
- wahadełka trendów, gdzie się odchodzi od stockowych zdjęć twarzy na rzecz prostych