Wpis z mikrobloga

Rowerzystę łatwiej wyprzedzić, bo nawet z tym odstępem około 1 metra nie musimy w pełni zjeżdżać na drugą jezdnię


@Papieszpolak6996: w pełni nie - ale wystarczy przekroczyć kołami linię ciągłą, aby złamać prawo i dostać mandat.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Ja wiem, dlatego zawsze jak jest rowerzysta to się patrzy w wsteczne żeby zobaczyć czy jedzie pan policjant, i wtedy czekamy aż mu nerwy puszczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Patrzy się też na rejestrację jeżeli zna się lokalnych tajnych
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Te nietrafione ekstrapolacje w twoim wykonaniu kłócą się z kilkusetletnią nauką prawniczą i podstawami prawodawstwa współczesnego świata, ale OK - linie ciągłe na wąskich, krętych drogach są złe, a Polacy umieją jeździć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czyli dla pi x drzwi 0,01% sytuacji, które będą niebezpieczne, ustalono że pozostałe 99,99


W skali Europy jesteśmy zarazą na drogach i mamy ogromną liczbę wypadków śmiertelnych i pijaków.
  • Odpowiedz
Te nietrafione ekstrapolacje w twoim wykonaniu kłócą się z kilkusetletnią nauką prawniczą i podstawami prawodawstwa współczesnego świata,


@red7000: i patrz pan, w takim UK można przekraczać linię ciągłą wyprzedzając rowerzystę... A chyba przyznasz, że mają dłuższą tradycje nauk prawniczych, co nie?
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik Mają też inny system prawny i inne podwaliny.

Ps. Wyprzedzanie rowerzysty na ciągłej, to wciąż inna sytuacja. Wpis jest o wyprzedzaniu na drodze krętej z linią ciągłą.
  • Odpowiedz
Zarządca i przepisy nie są od tego, żeby dopasowywać się do każdego kierowcy i jego własnej opinii nt. warunków i możliwości.


@red7000: czyli dostosowują się do najgorszego?

Odnoś się do sytuacji z postu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@red7000: I patrz pan jak to jest, że w tych żółtych przejedziesz na tempomacie 80 przez miasto, nie natykając się na światła czy pasy z d--y przez główną arterię, a poza zabudowanym możesz jechać na tempomacie 90/100, bez wjeżdżania co chwilę w jakieś o------e wiochy, które dostały białą tablicę?

Ciekawe...

Gdyby u nas były urealnione ograniczenia, a nie byle w----------o=zabudowany i 50 albo inne kretynizmy, to by wyszło że ludzie
  • Odpowiedz
Co to w ogóle jest "nieuprawniony pojazd uprzywilejowany"? Karetka go ściągnęła z jezdni? xD


@ArchDelux: ja to rozumiem tak, że...

1 - policjant jadący cywilnym autem który podejmuje interwencję - nie wiadomo czy to policjant czy przebieraniec
2 - Janusz ubzdurał sobie, że będzie zgrywał szeryfa
  • Odpowiedz
@Sprus

Rzadko można spotkać Janusza w aucie uzbrojonym w niebieskie sygnały świetle i syrenę emitująca sygnał o zmiennym tonie. Bardziej właśnie karetka, straż miejska, tu akurat ŻW. Mogło jeszcze trafić na transport krwi.
  • Odpowiedz
@ArchDelux: nie no jak samochód ma niebieskie sygnały to wiadomo, ale tu widzę zdjęcie i komentarz

na zdjęciu nie widzę takiego charakterystycznego napisu "policja" ani żadnych niebieskich świateł więc interpretuję to co widzę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nieszkodnik: ja wiem, że to nie wygląda, ale wbrew pozorom to jest wszystko policzone. Każda droga ma swoją prędkość projektową i od cholery rzeczy robi się pod tą prędkość (nie mylić z prędkością narzuconą przez Zarządcę). Na łukach zewnętrznych masz z reguły ciągłą, bo mądre głowy policzyły tak promień łuku, że jak poruszasz się z prędkością projektową to raz skręcisz kierownicą o odpowiedni kąt i jedziesz z taką samą prędkością
  • Odpowiedz