Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Planuję inwestować ok. 5% swojego majątku w #bitcoin przez kolejne ~10 lat, licząc, że w okolicach 2030-2035 roku będzie wart 5-50x więcej. Skąd mam wiedzieć, czy:

a) uprawiać "dollar cost averaging" (https://dcabtc.com/), robiąc comiesięczne zakupy za 300-500 zł,
b) kupić Bitcoina za 30-50,000 zł na "aktualnej promocji" za $20-22,000/BTC, a następnie tylko trzymać przez lata?

Domyślam się, że nie ma jasnej odpowiedzi - ale jakie ważne informacje i przesłanki brać pod uwagę, podejmując decyzję? #pytanie #kryptowaluty #inwestycje #inwestowanie #defi #oszczedzanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62dc39b3f242eefd0a1cb58d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Planuję inwestować ok. 5% swojego m...

źródło: comment_1658670903EjmKjxMb6UMbxRfKig6WtM.jpg

Pobierz
  • 19
Skąd mam wiedzieć, czy:

2) kupić Bitcoina za 30-50,000 zł na "aktualnej promocji" za $20-22,000/BTC, a następnie tylko trzymać przez lata?


To zależy, czy jeszcze będzie tańszy, czy nie będzie. Jeśli wiesz, że będzie tańszy za rok, to lepiej teraz nie kupować, tylko za rok - logiczne chyba.
@AnonimoweMirkoWyznania: Obie opcje mają podobny skutek, bo BTC nie tylko jest technologicznie zacofany i absurdalny (proof of work to dramatycznie glupie rozwiazanie w zakresie ekologicznym - marnowanie prądu!!!), do tego nie ma prawdziwej wartości (to nie waluta ani nawet prawdziwa umowa spoleczna, to tylko spekulacja i hazard w oparciu o wspolny rejestr udzialow w tym zakladzie zwanym kryptowaluta.

Za 10 lat moze juz go nie byc, jak dziś juz nie ma
@szary553-g: Mi się wydaje, ze będzie. W krypto jak masz kapitał to mozesz dymac legalnie ludzi na wielki hajs. To jest wyścig szczurów każdy chce zarobić wygrac a tych co maja wolne 100 milionów $ na ruchy jest jednak trochę. I dopuki będzie można będą próbować pompować dumpowac dawac kapitał zabiera.c
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest zawsze #!$%@? pomysł żeby ładować się z całym kapitałem na jeden raz, nie robi się tak bo faktycznie nikt nie jest wstanie wyczuć dołka ani górki z reszta nie o to w tym chodzi. Zależy tez jaki masz plan na to inwestowanie ale rozważ kupienie za 1/4 kapitału i potem dokupuj w transzach jak będziesz na plusie z każdej z nich, to trochę potrwa oczywiście a potem jak
@AnonimoweMirkoWyznania: na dłuższą metę dolar cost averaging nie robi większej różnicy. To jest bardziej żebyś Ty nie miał schizy. Osobiscie nie używam DCA, jak mam coś do zainteresowania to po prostu wchodzę.
5% majątku to jest w sam raz na tak ryzykowny instrument.