Wpis z mikrobloga

Piękna to była gra, nie zapomnę jej nigdy. True ending zrobiony i teraz mam pustkę w sercu.
Muzyka, gameplay, historia, lore, wszystko najwyższej jakości.

Cieszę się że nie posłuchałem wykopków mówiących, że można zagrać w to nie grając wczesniej w Nier Replicant. Przeszedłem właśnie najpierw Replicanta i dodało to dużo do odczuć względem Automaty. W jednym momencie nawet miałem dosłownie gęsią skórkę jak podczas walki wjechała piosenka z Replicanta związana z pewnymi postaciami ! Devola i Popola
Automata ląduje więc w zaszczytnym gronie najlepszych gier w jakie w życiu grałem obok Replicanta, RDR2, trylogii Wiedźmina, serii Yakuza, Death Stranding i Metal Gear Solid (kolejność przypadkowa).

Czy polecam? Z całego serca, tylko naprawdę przejdźcie sobie najpierw Nier Replicant, a potem Automatę, obie koniecznie po japońsku (głosu 2B użycza aktorka która świetnie oddaje charakter i jej wewnętrzne emocje), angielskie głosy wydają mi się tam takie sobie.
Aha no i w obu grach nie kończcie po pierwszych napisach "końcowych" bo to serio nie koniec.

Tymczasem mogę już zacząć pofeelsować słuchając soundtracku z obu tych arcydzieł.
#gry #nierautomata #nierreplicant
Amenotejiikara - Piękna to była gra, nie zapomnę jej nigdy. True ending zrobiony i te...
  • 9
@Amenotejiikara: Tyle o niej dobrego słyszałem, przeszedłem jak była w Game Passie i szczerze mówiąc to wymęczyłem się strasznie. Nie wiem, może trzeba lubić chińskie bajki i gierki, dla mnie totalny średniak i kompletnie nie rozumiałem zachwytów fabularnych ¯\_(ツ)_/¯
@Krs90:

przeszedłem jak była w Game Passie

w sensie naprawdę przeszedłeś do końca czy skończyłeś przy pierwszych napisach końcowych?

dla mnie totalny średniak i kompletnie nie rozumiałem zachwytów fabularnych

grałeś w Nier replicant albo chociaż sprawdziłeś co działo się przed automatą?
@Amenotejiikara: Przeszedłem te kilka zakończeń, nie grałem w Replicant. Raczej wątpię żeby przejście wcześniejszej gry zmieniło moje wrażenia, nie jestem fanem anime/mangi/chińskich/japońskich gier a tutaj przemogłem się tylko dlatego że słyszałem jak to "fabuła zmienia nie tylko spojrzenie na świat, co całe życie".
No i przeszedłem powtarzalny i niczym nie wyróżniający się gameplay z fabułą "roboty też myślą". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Amenotejiikara: Wiedźmin 1-3, Detroit: Become Human, kilka gier od Telltale, The Last of Us, GTA4, Fallout: New Vegas (chociaż technicznie to dramat), Deus Ex: Human Revolution i Mankind Divided, Sleeping Dogs, Bioshock: Infinite (w 1 i 2 jeszcze nie grałem), Spec Ops: The Line, tyle mi tak od razu do głowy wpadło. Niektóre lepsze, niektóre gorsze ale każda z wymienionych podobała mi się fabularnie w jakiś sposób.
@Krs90:
tak jeszcze co do tego

fabułą "roboty też myślą". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to w taki sam sposób można streścić każdą z gier które wymieniłeś żeby jej umniejszyć. Ale okej, rozumiem że nie każdemu musi się podobać, japońskie gry są specyficzne i zdarza się właśnie że zachodniemu odbiorcy się nie spodobają.
@Amenotejiikara: Japońskie są BARDZO specyficzne, dużo dobrego słyszałem o serii Yakuza ale 3 razy do niej podchodziłem i dawałem sobie spokój po kilku godzinach, krew mnie zalewała przy tym gameplayu i sterowaniu.