Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Redaktor serwisu GameStar Diedrich Sören miał okazję testować wersję demo – był bardzo zadowolony z otrzymanych efektów i zauważył m.in., że liczba klatek wyświetlanych na sekundę rzadko spadała poniżej 60, a często przekraczała 100. Jego zdaniem narzędzie ma szansę stać się realnym rozwiązaniem stosowanym przez twórców. Poniżej specyfikacja sprzętu Diedricha Sörena.

System operacyjny: Windows 11 w najnowszej wersji
Procesor: Intel Core i7-11800H
Karta graficzna: Geforce RTX 3070 Mobile
Pamięć: 16 GByte DDR4-3200 MHz

Ps. trawa przy końcu filmu "wymiata".

#unrealengine #gry #grafika #komputery
  • 2
@damek: Z takimi bajerami jest zawsze tak, że dobrze wyglądają na prezentacji ale jakby wrzucić to do gry to już pewnie tak optymistycznie nie będzie.
Druga sprawa - jaka gra miałaby wykorzystywać wszystkie te funkcje jednocześnie aby opłacało się to implementować?
Np. Battlefield - dodawanie takiej fizyki przedmiotów byłoby zbędne, za mało sytuacji kiedy gracz miałby okazję z tym oddziaływać + nikt by nie zwracał uwagi na dłuższą metę.
Na koniec
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LoneRanger: Masz dużo racji, ale to jest przyszłość i gry w końcu będą tak wyglądać, pewnie szybciej niż nam się wydaje. Przynajmniej takie moje życzeniowe myślenie :)
Są też gry, w których takie efekty na prawdę umilają rozgrywkę. Chociażby Horizon Forbidden West już wygląda obłędnie.

"Najnowsza wersja FluidNinja – LIVE 1.7 – tworzona była za pomocą Unreal Engine 4.26, ale jest kompatybilna także z najnowszą, piątą edycją silnika."