Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Wracam do Football Managera po naprawdę wielu latach. Oczywiście kupiłem najnowszą część.
Otóż przy wyborze bazy danych wybrałem wszystkie ligi europejskie i w opcji 'zaawansowane' dodałem wszystkich piłkarzy z Ameryki Południowej. Wyskoczyło mi po tych wyborach ,że mam pół jednej gwiazdki w szybkości rozgrywki i informacja ,że przekroczyłem zalecaną ilość graczy - 125 tysięcy a mam jakieś 180 tysięcy. Z ciekawości dodałem sobie pełną bazę danych czyli wszystkich piłkarzy ze wszystkich kontynentów i wyświetliło mi grubo ponad 400 tysięcy piłkarzy - już blisko pół miliona graczy. Dalej jednak mam pół gwiazdki. Czy mogę taką bazę danych załadować i wszystko powinno działać? Oczywiście wiem ,że będzie wolne wczytywanie ,itp ale czy oprócz wolnego wczytywania save'ów mogą się dziać jakieś inne złe rzeczy?

Mój komputer to :

8gb ram
i5-7400 3.0 Ghz
GTX 1060 6gb

#footballmanager #fm22 #fm #gry
  • 15
Wyskoczyło mi po tych wyborach ,że mam pół jednej gwiazdki


@Edenes: Nie patrz na to.

Czy mogę taką bazę danych załadować i wszystko powinno działać?


Będzie. Problem z dużymi bazami jest z silnikiem gry, sprzęt ma trochę drugorzędne znaczenie.

Oczywiście wiem ,że będzie wolne wczytywanie ,itp ale czy oprócz wolnego wczytywania save'ów mogą się dziać jakieś inne złe rzeczy?


Mogą, ale nie powinny mocno przeszkadzać jeśli przemyślisz "jak chcesz grać". Ciężko
@cooles: ok. Spróbuję wczytać te ponad 400 tysięcy piłkarzy. Potem napisze jak działa Pochodzę po menu i sprawdzę czy gra nie muli. To jednak duzo przekroczone jest bo gra mi pokazuje że zalecana baza danych dla mojego komputera to 125 tysięcy piłkarzy więc przekroczenie o 275 tysięcy. Chcę wczytać wszystkich piłkarzy, żeby gra była mocno realna
Chcę wczytać wszystkich piłkarzy, żeby gra była mocno realna


@Edenes: To tak nie działa. Większości z tych piłkarzy nigdy nie zobaczysz, a będą ci zajmować czas i moc obliczeniową. Doświadczeni gracze twierdzą, że lepiej ustawić przydatne i grywalne ligi tak by miały realny wpływ na rozgrywkę.
@Edenes: Zapewniam cię, że nie dałbyś rady obsłużyć wszystkich "talentów", przy 400 tys piłkarzy, nawet jakbyś prowadził 20 klubów na jednym sejwie. :)
@cooles: chociaż... właściwie to muszę wczytywać wszystkich piłkarzy z Ameryki Południowej , żeby ładowało mi się jak najwięcej newgenów z tego kontnynentu czy jednak newgeni pojawiają się w takich samych ilościach niezaleznie od rozmiarów bazy danych?
@pietrek16 @cooles: : kurcze .nie rozumiem jednej rzeczy. Bo jedno to talenty a drugie newgeni. Jak wybiorę sobie tylko np. 12 lig tylko z samej Europy to na przykład z krajów Ameryki Południowej będzie mi się pojawiać tak samo dużo newgenów jak gdybym wybrał dodatkowo wszystkich piłkarzy z Ameryki Południowej? Jest tu jakaś zależność? Bo rozumiem ,że jeśli chodzi o talenty czyli tych prawdziwych piłkarzy to na pewno jest tutaj taka
ale jeśli chodzi o newgenów generowanych przez grę to chyba powinna się pojawiać taka sama ich ilość niezaleznie od wybranej wielkosci bazy danych?


@Edenes: Powiem ci tak - nie wiem, ale nie słyszałem od dobrych graczy z yt czy forów by ktoś polecał grę na pełnych bazach. Może chodzi o to, że im większa podstawa baz tym więcej niugenów i tym ciężej utrzymać późniejsze sejwy stabilne? ¯\_(ツ)_/¯
@pietrek16: @cooles: mam jeszcze ostatnie pytanie. Oczywiście oglądam cały czas poradniki Vrc ,ale nie ma tam jednej informacji. Chodzi o zwykłe przywracanie domyślnych ustawień takich jak waluta,waga itp itp. Coś tam poprzestawiałem .Czy żeby całkowicie prawidłowo to zrobić to wystarczy kliknąć w opcji ''wyczyść'' tylko opcje 'wszystko ' czy też 'przywróć do ustawień domyślnych'?