Wpis z mikrobloga

Czy oprócz #aliorbank mamy w Polsce jeszcze jakieś super banki, w których nadpłata kredytu hipotecznego KAŻDORAZOWO wymaga wizyty w oddziale? Oczywiście nie każdy oddział obsługuje nadpłaty, musi mieć dział hipotek no i pracownik akurat musi być w oddziale... łaskawcy.


@heartbrakerr: Alior od 15 lipca 2022 umożliwia składanie dyspozycji nadpłaty online w bankowości internetowej w przypadku kredytów Megahipoteka.
@marcpol: Ja nie widzę takiej opcji, albo nie umiem znaleźć. Mogę jedynie klikać Spłać ratę albo przelać pieniądze bezpośrednio na rachunek powiązany z hipoteką, ale nie powoduje to przeliczenia harmonogramu spłat kredytu, a tylko zalicza te kwotę niejako na poczet nadchodzących rat.
@marcpol: dzięki. Jedyne co to w moim przypadku mogę złożyć wyłącznie dyspozycję obniżenia raty, żeby skrócić kredyt nadal muszę udać się do oddziału. Ale progres jest. :) (Kredyt zawarty przed 2017)
(Kredyt zawarty przed 2017)


@heartbrakerr: W przypadku takich kredytów nadłata online ze skróceniem nie jest jeszcze możliwa. Obniżenie raty w przypadku kontynuowania nadpłat (co miesiąc coraz większa nadpłata, tak, aby łączna płatność była w wysokości "starej raty") daje takie same rezultaty jak skrócenie okresu kredytowania. Dużą zaletą jest elastyczność tego rozwiązania.