Wpis z mikrobloga

Od paru dni mam problem z laptopem. Często wywala blue screena, a czasami dodatkowo taki komunikat:

Default Boot Device Missing or Boot Failed. Insert Recovery Media and Hit any key. The select Boot Manager to choose a new Boot Device.
W większości przypadków tak się dzieje, gdy oglądam jakiś film, włączam player.

Mam też wrażenie, że nieco szybciej się przegrzewa i szumi.

Kilka być może kluczowych info:

To Lenovo IdeaPad.
Paręnaście dni temu mogło się dostać do niego trochę wody, bo zalało mi w czasie deszczu podłogę, na której leżał. Kilka kolejnych dni działał bez zarzutu, a dopiero jakoś po tygodniu zaczał wywalać blue screena, ale kto tam wie xD
Używam nowej ładowarki uniwersalnej kupionej na Allegro, a nie oryginalnej xD
Pamiętam, że odwalał mi różne rzeczy bezpośrednio po zakupie (też blue screeny i problemy przy oglądaniu filmików i któryś z Mireczków mi wtedy pomógł)
Laptop ma z 3-4 lata.

#informatyka #komputery #technologia #pomocy #komputer #kiciochpyta
  • 12
Paręnaście dni temu mogło się dostać do niego trochę wody, bo zalało mi w czasie deszczu podłogę, na której leżał.


@Praemislia: xD Jak ci zależy to leć od razu z tym do ogarniętego serwisu bo BS to najmniejszy problem, może podziałać parę dni i padnie
@Praemislia: przeleć ram memtestem, to jest coś co dasz radę zrobić bez serwisu. Pobierz sobie też HDtune i zobacz czy dysk nie jest w słabej kondycji, bo "Default Boot Device Missing" może wskazywać na problem z dyskiem właśnie.

Należałoby też rozkręcić i zobaczyć czy połączenie dysk <-> płyta główna nie jest poluzowane czy coś, ale to już się możesz bać robić :)