Wpis z mikrobloga

@NdFeB z tego co pamietam, to nie chodzilo o prace samolotu. W okresie kiedy ta cała telekomunikacja raczkowała, nagłe zalogowanie sie ileś tam dziesiąt telefonów do danej podstacji miało negatywny wpływ.. Ale to słyszałem dawno temu i jest szansa że coś pomyliłem xD.
A dziś takie nie włączenie trybu samolotowego może powodować koszty dla posiadacza telefonu, poprzez łączenie się z poszczególnymi krajami i sciaganiem przez nie kasy :p

Mam nadzieje ze jakis
@NdFeB: może chodzi bardziej o stacje bazowe (te z którymi łączy się telefon):
dajmy na to leci sobie 100 telefonów z prędkością 800 km/h
stacje bazowe zlokalizowane są mniej więcej w siatce co 15 km
więc telefon przelatując nad próbowałby łączyć się z nową stacją praktycznie co minutę - generowałoby to spory (i niepotrzebny) ruch w eterze,
dodatkowo pod obciążeniem, jak wszyscy wiemy, telefony lubią się grzać - a niektóre nawet
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NdFeB: Ostatnio Emirates czasowo zawiesił loty do USA, ze względu na 5g które wpływało na systemy wysokościomierza. Ale to nadajniki, nie komórki jednak temat bliski.
@NdFeB: Ile osób, tyle różnych hipotez.

Ja z kolei słyszałem, że komórki nie mają wpływu na działanie systemów na pokładzie.
Ale mogą powodować trzaski i zniekształcenia w słuchawkach pilotów, przy pomocy których ci kontaktują się z kontrolą lotów (pamietam kiedyś jak nadchodzące połączenie potrafiło zakłócać muzykę w radio). A to z kolei, w najlepszym wypadku, wkurza pilotów. W najgorszym może utrudnić komunikację, co może mieć znaczenie w trudnej sytuacji.
Ale to
@NdFeB: Tak naprawdę obecnie wszyscy maja na to #!$%@? łącznie z załogą. W starych technologiach był to jakiś tam problem ale obecnie już nie i chyba z przyzwyczajenia zostało.
może powodować koszty dla posiadacza telefonu, poprzez łączenie się z poszczególnymi krajami i sciaganiem przez nie kasy :p


@Edd3201: zasięg pojawia się tuż przed lądowaniem nie ma szans żeby telefon połączył się 10km nad ziemią (chyba że linia lotnicza oferuje taka usługę ale i tak się łączysz z bazą w samolocie wtedy) Tylko GPS działa jak się siedzi przy oknie to można śledzić trasę
Telefony kiedy nie są podłączone do stacji bazowej to przez cały czas próbują ją znaleźć zużywając dużo energii, przy okazji piloci mogą słyszeć w słuchawkach melodyjkę jak w głośnikach w momencie kiedy ktoś do nas dzwoni