Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam, dostałem się na WAT - inżynieria systemów bezzałogowych i inżynierię kosmiczną i satelitarną, ale oprócz tego złożyłem i dostałem się na informatykę na takiej prowincjonalnej uczelni w mojej okolicy, przez całą szkołę średnią realizowałem się jako webdeveloper dobrze mi szło i lubię to robić, jednak co w takiej sytuacji lepiej będzie zrobić. Czy pójść na taką mniej prestiżową w 60tys mieście i na boku robić sobie zlecania projekty i szukać pracy jako webdeveloper czy iść na WAT, jednak nie jestem najlepszy z fizyki i matematyki?

#studia #wat #szkola

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d92d354fadfb37ed1c29da
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: zalezy czy chcesz pracować czy służyć. Wojsko da Ci stabilizacje i tyle zeby żyć(ani malo ani duzo), w cywilu przy odrobinie ambicji zarobisz 3x wiecej. Pamietaj, ze wat=wojsko do emerytury, chyba ze chcesz oddawac kase za studia.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy co chcesz w życiu robić. Taki mało programistyczny kierunek wybrałeś (dostałeś się). Weź pod uwagę, że 'webdeveloper' to słowo o milionie definicji - programujesz w js w jakichś hardcorowych frameworkach czy zmieniłeś templatkę w worpdressie? WAT nie jest taki tragiczny, fakt, że na początku będziesz cisnął z przedmiotami ogólnymi - jak wszędzie - matma, fizyka, podstawy elektroniki, podstawy mechaniki i inne takie. Sporo moich znajomych programistów zaczęło pracę
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak myślisz o webdeweloperce i matematyka nie jest twoja najmocniejszą stroną, to idź do pracy a nie na studia.

Jak by cię matematyka kręciła, miałbyś chęć nauczyć się matematyki dyskretnej, teorii grafów i kilku innych bardziej matematycznych części informatyki aby móc potem budować frameworki, a nie strony z użyciem istniejących to można rozważać studia.
  • Odpowiedz
OP:
@latarnia_jastarnia: Od dłuższego czasu pracuje w React'cie oraz w środowisku Nodejs, przyznam szczerze myślałem o tej prowincjonalnej uczelni tylko dlatego bo mam ogromny nacisk od rodziców, nasłuchałem się że zamiast kuć do matury realizowałem się w swoim zainteresowaniach programistycznych, maturę zdałem całkiem dobrze tylko informatyka rozszerzona mi nie poszła 40% z niej miałem i matematyka rozszerzona 8%, nie jestem z tych wyników zadowolony. Jednak co chwilę słyszę jak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A może studia zaoczne i praca? Rodzice będą zadowoleni a i w pracy się będziesz rozwijał. Rodzice, którym ciężko było samemu zdobyć wykształcenie często cisną na dzieci „idź ba studia, ucz się!” A to wszystko ściema. Lepiej się wczuć w pracę i stawać się ekspertem z upływem lat. Mam masę znajomych, którzy skończyli studia i nie wiedzieli co z tym fantem dalej robić. Stąd ja powtarzam - lepiej być
  • Odpowiedz