Wpis z mikrobloga

@L3stko: No umowa ustna bez określonej formy nie ma konsekwencji prawnych. Jestem pewien, że tak wybitny prawnik jak Memcen, oprócz umiejętności napisania pisma do Urzędu Skarbowego by jakiś kuc mógł się korzystnie rozliczać na b2b, jest też w stanie udowodnić przed sądem swoje racje :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@0xFEE1DEAD: to zmienia narracje, co za pezypadek ze tskie zdania wyciaga sie wtedy kiedy obecna sytuacja nadaje im dodatkowy kontekst. Zdanie mozna zmienic. To ze braum czy korein nie zmieniaja zdania to tez jwst plus. Sam mam podobnie, oczywiscie ja nie mam tak subiektywnych opinii, ale jesli moge podjac decyzje na faktach to ja podejmuje i jej nie zmieniam, bo jest ona formalnie poprawna.

Nie manipuluj. Zaleta jest mowienie prawdy,
  • Odpowiedz
umowa ustna bez określonej formy nie ma konsekwencji prawnych


@johny-kalesonny: tylko jeśli ustawa wymaga formy pisemnej. Wynajem sali nie wymaga takiej formy. W taksówce też nie podpisujesz umowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: ruska agentura tylko w konfie mimo że tylko w niej nie ma byłych PZPRowców ¯_(ツ)_/¯ dobrze to było widać kto najgłośniej szczekał o kryzysie na granicy białoruskiej a gdy sie okazało ze Baćka specjalnie sprowadzał ich na granice to już była cisza xD
  • Odpowiedz
a wiesz że jest coś takiego jak umowa ustna zwana również porozumieniem dżentelmeńskim?


@L3stko: teoretycznie coś takiego istnieje. Praktycznie w takiej sytuacji jak ta nie sposób udowodnić, że miało to miejsce. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że miałem z tobą umowę ustną na to, że będziesz tańczył na rurze, a ty się z tego nie wywiązałeś.
  • Odpowiedz
@L3stko: Tak naprawdę nawet jak optymistycznie założymy, że ta konkretna umowa ustna była wiążąca w świetle prawa to trzeba zapytać sąd czy w świetle tego wyroku TK z drukarzem nie można się z umowy wycofać w każdym momencie w oparciu o poglądy - bo tak naprawdę tego nie wiemy czy nie można tego wyroku zastosować również do już zawartych ustnie umów.
Trochę jak z ułaskawieniem, wydawać by się mogło, że
  • Odpowiedz