Wpis z mikrobloga

Nie do końca rozumiem o co ci chodzi. Korelację wyznacza obliczenie współczynnika korelacji. Tutaj nie ma wiele pola do interpretacji, jeśli współczynnik korelacji wynosi więcej niż 0, to jakaś korelacja, większa czy mniejsza zachodzi.


@bh933901: Fakt, wyraziłem się nieprecyzyjnie, zastosowałem zbyt duży skrót myślowy. Chodziło mi o wykazanie bezpośredniej korelacji: wierzący = wierzący w paranauki i magię, niewierzący = niewierzący w paranauki i magię; lub wierzący = niewierzący w paranauki i magię, niewierzący = wierzący w paranauki i magię.

Pierwotnie stawiałeś tezę, że wiara w zabobony zastępuję wiarę religijną. Wtedy dla takiego przypadku miałbyś większą korelację niewierzących z wiarą w paranauki. Potem twierdziłeś, że religijność spada, ale wiara w zabobony nie i interpretujesz to jako odchodzenie od religii, a niekoniecznie od wiary w zabobony. I tu ci przyznałem rację. Bo ludzie wierzą i w religie i w zabobony, przy czym ci religijni mają do tego większą skłonność. Jednak nie można powiedzieć, że wierzący religijnie to też wierzący w zabobony i w drugą stronę. Religijność sprzyja, ale nie definiuje wiary w zabobony. Niereligijność nie sprzyja (nie eliminując zjawiska całkowicie), ale też nie definiuje wiary w zabobony. Dodatkowo wiara w zabobony ogólnie
  • Odpowiedz
dopóki wróżbitka nie jest kryta przez prokhurathora dziura w dupie przy pedofilii oraz nie ciągnie darmowej emerytury to jest mi z tym doskonale wszystko jedno


@Filipterka25: po czym to wnosisz?
Przecież to chyba oczywiste, że Koziorożce w układzie silnego oddziaływania Saturna lub Panny pod wpływem Jowisza nie powinny dokonywać aborcji i jeżeli znasz jakąś taką osobę to powinnaś tej osobie przeszkodzić w aborcji dla jej własnego dobra.
Że też muszę
  • Odpowiedz
po czym to wnosisz?


@imateapot: Jak chcesz teraz pchać narrację, że wróżbitki systemowo GMD-ują, arcywrózbitki zamiatają sprawę pod dywan a prokuratorzy to określają "ciumkaniem" i najwyżej grożą paluszkiem, to by się przydały jakieś dowody.
  • Odpowiedz