Wpis z mikrobloga

  • 7
1907 + 1 = 1908

Tytuł: Wampir z Zagłębia
Autor: Przemysław Semczuk
Gatunek: reportaż
Ocena: 8/10
ISBN: 9788381395991
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 540
Nawet jeśli jest to teoria spiskowa, to w nią wierzę.

Autor przybliża sprawę tytułowego Wampira, czyli Zdzisława Marchwickiego, a sprawa nie jest tak prosta jakby się wydawało. Marchwicki został skazany na smierc za wielokrotne zabójstwa kobiet, wraz z nim zawisł Jan Marchwicki, brat Wampira. Na karę więzienia zostali skazani także drugi brat i siostra Zdzisława, a także kochanek Jana.
Nie będzie spoilerem jeśli powiem, ze autor uważa, ze skazani zostali ludzie niewinni, a cały reportaż ma nas przekonac, ze proces był ustawiony od początku do końca.

Trochę się wahałam nad ocenę, bo z jednej strony historia jest absolutnie wciągająca, z drugiej bardzo długie, dosłowne, cytaty ciężko się czyta. Zwłaszcza, ze są to często cytaty z ludzi, którzy nie uznawali interpunkcji ani ortografii. Jednak, mimo pewnych trudności, które to powoduje, łatwiej wyczuć jacy byli bohaterowie dzięki takiemu zabiegowi. Dodatkowo, na końcu książki, są wrzucone całe listy i dokumenty, co dodaje autentyczności.

Oczywiście, pewnie żeby moc całkowicie wyrobić sobie opinie należałoby przeczytać całe akta sprawy, jednak mi wystarczy to co zawarte w tej książce. Jeśli wyjdzie pozycja, która będzie udowadniała, ze Marchwicki był Wampirem, również chętnie przeczytam.

#bookmeter #czytajzwykopem#bookmeter#truecrime #reportazbookmeter
Pobierz rudyba - 1907 + 1 = 1908

Tytuł: Wampir z Zagłębia
Autor: Przemysław Semczuk
Gatunek:...
źródło: comment_1658325374kaclG2H517HYCo9cZCk2zB.jpg
  • 8
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-08-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Gatunek książki: reportaż

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Krwawy rzeźnik (Peter Conradi) - najnowsza recenzja usera satba ★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. Czarna wołga (Przemysław Semczuk) - najnowsza recenzja
@rudyba: czytałem i mnie też autor przekonał, że Marchwicki został wrobiony. Polecam jeszcze film "Jestem mordercą" na Netfliksie, jeśli nie widziałaś. Pamiętam, że tak się wkręciłem w temat, że oprócz tego obejrzałem na YT jakiś creepy dokument TVP z lat 90. na ten temat :D