Wpis z mikrobloga

Szwedzkie Mmleko owsiane (z Karlshamn) z IKEA- bardzo dobre, przy najbliższej wizycie kupię więcej, dostępne też czekoladowe i wersji do kawy- wersja specjalna.
Bardzo dobre są też wegańskie kulki mięsne (ale chodzi mi o Huvudroll, bo ten drugi rodzaj jest mniej smaczny).
Zrobię większy zapas następnym razem.
IKEA to dla mnie sklep z artykułami z 3 świata (Chiny, Indie itd.) i chemicznymi meblami- wióry drzewne zmieszane z klejem, ale są wyjątki, np. seria IVARS z litego drewna i niektóre rzeczy jedzeniowe.
IKEA jest jedynym chyba miejscem w Polsce, gdzie można kupić dżem z maliny moroszki i zimnomorskie krewetki ze Skandynawii/Grenlandii, kiedyś były w Polsce dostępne w innych sklepach, ale teraz same wietnamskie z brudnych mórz są.
Jako, że w Szwecji weganizm i wegetarianizm jest bardzo powrzecheny, szczególnie wśród młodych, to IKEA sprzedaje dużo takich produktów.

#ikea #zakupy #weganizm #wegetarianizm #ciekawostki #jedzenie #gotowanie #mleko #rolnictwo #skandynawia
nowyjesttu - Szwedzkie Mmleko owsiane (z Karlshamn) z IKEA- bardzo dobre, przy najbli...

źródło: comment_1658229261rbb0cJTa5g7ODiozr9iHtF.jpg

Pobierz
  • 5
@nowyjesttu: "mleko, biol. płynna wydzielina gruczołów mlekowych kobiet i samic ssaków, której wytwarzanie rozpoczyna się natychmiast po porodzie (laktacja), stanowiąca naturalny, pełnowartościowy pokarm niemowląt oraz młodych zwierząt;" nawet na tym nie pisze, że to mleko.
@nowyjesttu właśnie ja mam taki problem, że pamiętam, że jedne wege pulpetsy były pyszne, a drugie #!$%@? i nie pamiętam, które były które, ale w takim razie przy następnej okazji zasugeruję się twoim wpisem:D

Dla mnie bosko pyszne są też ikeowe czipsy zwłaszcza te por z pieprzem i kwaśna śmietana z cebulo