Wpis z mikrobloga

@czeskiNetoperek: gdzieś kiedyś trafiłem na analizę tego zjawiska jakim jest "hurr durr nie trzymać palca na spuście" i był to wymysł jakichś influencerów lat 60 czy 70. Którzy raz byli na strzelnicy. Zawodowe wojsko czy służby zawsze pozowały z palcem na spuście. Źródła nie podam, więc można ten wysryw z przymrużeniem oka potraktować, niemniej dam se palec odstrzelić, że coś takiego czytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ranger: Na debili nic nie poradzisz, jeżeli bezpośrednio nie kontrolujesz ich poczynań.
Podobnie jak na broniowych neofitów, którzy dostają spazmów widząc palec na spuście.
Którzy właśnie pomału się tutaj wysypują (;
Czym innym jest wyrabianie nawyku, a czym innym pozowanie do zdjęcia.
  • Odpowiedz
Jak mu potem wytłumaczyć, że tylko kompletny kretyn #!$%@? tak bronią trzymając palec na spuście, i że tak nie można?


@czeskiNetoperek: tylko kompletny kretyn #!$%@? tak bronią trzymając palec na spuście, tak nie można

nie dziękuj mam nadzieję, że pomogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie wiem skąd wy te głupoty wytrzasnęliście


@SzlachcicPolny: a ja nie wiem co za debil wymyślił kaski rowerowe - 30 lat jeżdżę bez i nic się nie stało (dobrze, że bagiety za to nie ścigają)
  • Odpowiedz
@Ranger: przy jeździe rowerem może się zdarzyć wypadek, możesz zostać potrącony, ktoś na ciebie wpaść.

Ale powiedz mi, jaki wypadek może się wydarzyć z nieprzeładowaną(widać na zdjęciu) bronią, bez załadowanej amunicji oraz pustej komorze?
  • Odpowiedz
Nie wiem skąd wy te głupoty wytrzasnęliście


@SzlachcicPolny: przejdź się nanstrzelnicę, polataj se z palcem na spuście, pohuśtaj bronią. Wylecisz na kopach, o ile wcześniej nie zatrujesz się ołowiem.
  • Odpowiedz
Ale powiedz mi, jaki wypadek może się wydarzyć z nieprzeładowaną(widać na zdjęciu) bronią, bez załadowanej amunicji oraz pustej komorze?


@SzlachcicPolny: żaden, tylko ktoś oglądając takie zdjęcia może potem zacząć odwalać to samo z bronią załadowaną, bo hehe, fajne zdjęcie będzie. Ludzie to debile.

Co na zdjęciu wskazuje, że broń nie jest załadowana? Ja tu widzę komorę domkniętą, czułenko na przedzie. Jedynie bezpiecznik jest chyba w aktywnym położeniu (chociaż nie mam pewności,
  • Odpowiedz
@slapdash no pewnie pójdę w tym tygodniu.

A gdzie na zdjęciu jest huśtanie czy "latanie"? Jeżeli kierownik czy prowadzący nie mają nic przeciwko, to nikt nie wyrzuci nikogo. Ta wasza mentalność, że się pozabijacie bez nadzoru kogoś, jest chora. Jak kroisz pomidora to też mama pilnuje żebyś sobie nożem nic nie zrobił?

I szybko leć poinformować trapiarzy, że nie mogą celować wyżej niż wysokość tarczy.
SzlachcicPolny - @slapdash no pewnie pójdę w tym tygodniu.

A gdzie na zdjęciu jest...

źródło: comment_1658216444eXXEdA8zHsLy5LO6MM5Oc8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sebawo: dobrze to określiłeś, jako wysryw z przymrużeniem oka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taka anegdotka, mój brat mieszka w US i jest byłym wojskowym. Kiedy byłem u niego dobre parę lat temu odwiedziło go paru kumpli, również doświadczonych wojskowych. Jako, że mieszka w południowym stanie to wszyscy tam się jarają bronią palną. Przywieźli do niego parę sztuk żeby się pochwalić co ostatnio kupili itp. Naturalnie dali mi
  • Odpowiedz
Naboje nie materializują się w komorze w losowych momentach, a rozładowana broń nie strzela sama raz w roku.


@Francisco_dAnconia: Jeśli nie jesteś niedzielnym strzelcem, to prędzej czy później oddasz strzał kontrolny i się zdziwisz, że nie będzie jednak pusty ( ͡° ͜ʖ ͡°) To nie kwestia "czy", tylko "kiedy".

Nie mniej jednak trenując na sucho codziennie "strzelam" w ścianę w pokoju, ale ryzyko jest zawsze - znam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@czeskiNetoperek: zdjęcie idealnie przedstawia typowego zwolennika dostępu do broni palnej, który nie ma pojęcia o obsłudze broni palnej (mimo że mu się wydaje, że ma).
  • Odpowiedz