Wpis z mikrobloga

@Zielonka696969: łańcuch mam nowy ( z temtego roku). ale zaczyna piszczeć i trzaskach po paru km. Dawanie nowego smaru powoduje że jest tylko więcej syfu na zębatkach. Dlatego też zależy mi na tym aby go przemyć raz czasu i zakonserwować.
@piteross: Byly zawodnik (XC, DH, 4x) i serwisant (ponad 8 lat doswiadczenia zawodowego - wlasny serwis + robilem swoje i innych rowery od 12 roku zycia, czyli siedze w tym od 20 lat ponad) here. Nie polecam tego gowna. Obecnie w lancuchach masz spinki, lancuchy i kola sciaga sie banalnie. Czyszczac naped ktory jest na rowerze odbierasz sobie mozliwosc wyczyszczenia go dokladnie, ponadto masz opcje #!$%@? tarczy/powierzchni ciernej obreczy (w zaleznosci
@Zielonka696969: to nie jest problem tyle ile kosztuje łańcuch a kultura pracy, łatwość zmiany przełożeń i wydłużenie życia kasety / zębatki na korbie bo sam się przekonałem jak piach potrafi zjechać napęd

łańcuch - około 100zł

olej - 50 zł za 250ml
odtłuszczacz - 30zł za 500ml

ten zestaw wystarcza mi na rok, a jeżdżę praktycznie co drugi / trzeci dzień
@Sterling_Archer: napęd jak jest #!$%@? totalnie to można raz na jakiś czas w taki sposób umyć, ale jeżeli zrobimy kilkaset kilometrów na suchym i jedyny syf na łańcuchu to pył i piasek od wewnętrznej strony ogniwek to jest jak wyciąganie armaty na muchę - wystarczy usunięcie piasku jakąś szczotką, odłuszczacz na szmate i po wyczyszczeniu nowy smar i vuala
@lktr1: akurat po jezdzie w suchym to polecam plukanie zdjetego lancucha, bo pyl i piach wlaza w trzpienie, szczotka tego nie usuwa, a zalanie tego olejem do lancuchow robi z tego paste scierna wewnatrz trzpieni. Jesli chodzi o kasete i korbe - w tym wypadku faktycznie wystarczy zdjac kurz/piach szczotka. Moja metoda (przy odpowiedniej wprawie, bo poczatkujacy nie zrobi tego tak szybko) jest sprawdzona, szybka i skuteczna, a dodatkowo pozwala skontrolowac
@lktr1: o tym mniej wiecej mowie. Szejkowanie lancucha i umycie zdjetej kasety (rozlozonej) izopropylem trwa krocej niz czyszczenie wszystkiego na rowerze i przy okazji nie uwalisz sobie roweru. Ale ja jestem z tych co rower rozkladaja i skladaja z zamknietymi oczami, jestem w stanie zrozumiec ze niektorzy wola unikac sciagania czesci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szejkowanie lancucha i umycie zdjetej kasety (rozlozonej) izopropylem trwa krocej niz czyszczenie wszystkiego na rowerze


@Sterling_Archer: co? xD twierdzisz, że #!$%@? się z rozkręcaniem kasety, ściąganiem łańcucha i #!$%@? wie czym jeszcze trwa krócej niż psiknięcie napędu dobrym odtłuszczaczem i przelecenie po nim karszerem? xD

o ile ja rozumiem potrzebę dbania o rower ogólnie, to rady jakie czytam na tym tagu to jest kabaret xD
@Im_from_alaska: twierdze ze wyczyszczenie wszystkiego na rowerze tak dobrze, jak zrobisz to moja metoda, bedzie trwalo dluzej.

Kabaret to jest to, ze pracowalem w tym zawodzie tyle lat i opracowalem sobie metody na robienie wszystkiego jak najszybciej (bo musialem czesto zrobic po kilkanascie rowerow dziennie), ale zawsze znajdzie sie ktos bez doswiadczenia kto wie lepiej xD
@Im_from_alaska: i ja przeciez tuz nad twoim postem napisalem dokladnie to samo, patrz:

Ale ja jestem z tych co rower rozkladaja i skladaja z zamknietymi oczami, jestem w stanie zrozumiec ze niektorzy wola unikac sciagania czesci ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Podkresle jeszcze raz: jak ktos ma do tego zdolnosci manualne, to rozkladajac naped na czesci wyczysci go dokladniej i szybciej niz na rowerze.