Wpis z mikrobloga

Hej niemieckie świry. Da się jakoś wyrwać zniżkę na ICE? Bo kurczę muszę do Hamburga jechać i wołają sobie 120€ w jedna stronę. A nie chce mi się dymac tam 12h autobusem lub zwykłym pociągiem. Nie wiem może by było jakieś tanie połączenie samolotem z Frankfurtu do Hamburga?

#niemcy
  • 15
szajse, dlaczego ludzie nie chcą jeździć pociągami???


@bidzej: ice sa dobrze oblozone z reguly i pelne zwlaszcza latem. te gadki, ze ludzie nie chca pociagow to sa z tego samego mchu i paproci co "fachkräftemangel"
ice sa dobrze oblozone z reguly i pelne zwlaszcza latem


@zaloz_konto23 ...a jednak nadal większość ludzi jeździ samochodami. Jestem przekonany, że gdyby polityka cenowa Deutsche Bahn była bardziej przyjazna (a nie zbudowana na wzór linii lotniczych, które są znacznie bardziej "ekskluzywnym" środkiem transportu), to zainteresowania wzrosłoby znacznie. Sam bym chętnie zaczął jeździć, a tak to przez ostatnie 8 lat zdarzyło mi się korzystać z ICE może 4 razy, właśnie ze względu na
@bidzej: no to masz Flixtrain, ktory oszczedza na personelu, serwisie, nie ma zwiazkow zawodowych i m.in. dzieki temu stawia na niskie ceny i ma poki co najwieksza w Europie siec polaczen koleja.

to zainteresowania wzrosłoby znacznie


Tylko komu zalezy na tym, zeby zainteresowanie wzroslo? Najwiecej o srodowisku i zlych dieselach mowi baba jaga van der leyen, ktora sama wziela privatjeta na dystans 50km. Na niemieckim podworku nie lepiej. Oni sobie moga