Wpis z mikrobloga

Mirki. Zrobiłem prawko, zwolniłem sie z poprzedniej pracy. Nowa ogarnąłem szybko i właśnie dzisiaj stoję na parkingu u Niemca. Pierwszy tydzień za mną System 2/1, już wiem, że wracam do domu i się zwalniam. Nie odpowiada mi międzynarodówka i ten system. Chciałbym znaleźć pracę najlepiej codziennie w domu, chociaż od pon-pt też biorę. Pytanie teraz na co się pchać? Kontenery? Plandeka? Chłodnia? Teraz jeżdżę na silosie i w ogóle mi się to nie podoba.

#zycietruckera
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Roskolnikov: jak Ci nie odpowiada 2/1 to pon-piątek też Cie będzie denerwował, bo w weekend też za wiele nie odpoczniesz od trasy, a jak jeszcze trafisz na firmę z powrotami w sobotę i wyjazdami w niedziele to już w ogóle
  • Odpowiedz
@LobuzKochaMocniej: będę musiał szukac czegoś z powrotami do domu codziennie, wydaje mi się, że najprędzej gdzieś na solówkę dostanę pracę, jeżeli chce być codziennie w domu.

Silos niby spoko, ale to latanie na górze odkręcanie tych górnych dekli mnie jakoś nie zachęca.
  • Odpowiedz
@LobuzKochaMocniej: nie aż tak bardzo mi przeszkadza. Właśnie zmieniłem, to mój pierwszy w ogóle tydzień za kółkiem a dokładnie 5 dzień.
Więc wszystko jest nowe i pewnie wszystko będę musiał poznać na własnej skórze.

Wiesz, w poprzedniej pracy miałem o wiele mniejsze zarobki niż na ciężarówkach, więc wydaje mi się, że i tak źle na tym nie wyjdę.
  • Odpowiedz
@Close9: no to moja pierwsza trasa w życiu, od razu na głęboką wodę bo zagranicę. Mam nauczyciela.

Największy problem to jazda do tyłu i trzeba uważać na krawężniki, ale wszystko do ogarnięcia.

Powiem Ci, szczerze, jezeli masz kogoś znajomego to najlepiej się wybierz z kimś w trasę i zobacz czy Ci pasuje. Ja mam mieszane odczucia.
No ale kasę wywaliłem dzieci na utrzymaniu, wyjścia nie mam.
Odezwij się za parę
  • Odpowiedz
@scanionajlepszo: też słyszałem, że cysterny spoko są. Szwagier równo ze mną skończył kursy.
Tylko, że on poszedł na plandekę i nie narzeka.

Wszystkiego pewnie jeszcze spróbuję.
Na razie będę się starał znaleźć coś w koło komina. Bo jednak rozłąka i zagranica mnie dołują( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roskolnikov: mając małe dziecko wybrałeś najgorszą możliwa robotę, bo nie ma Cię non stop w domu i wierz mi, odbije się to na dziecku i jego wychowaniu (znam to z aborcji #pdk). Jeśli zależy Ci na wychowaniu dziecka, to albo znajdź robotę gdzie pracujesz max 8-10h dziennie i do domu (#!$%@? kasa, mało dziadów taką robotę oferuje) albo zmień branże na inną.
Żeby CE się jako tako
  • Odpowiedz