Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoracyDelfin: instalator na działce mi tak powiedział - żebym sobie ogarnął Orange w mieszkaniu, podpiął na działce kabel do domku (na razie jest tylko w skrzynkach przy płocie) i tak się bawił na jednej umowie.

Że niby umowa jest na urządzenie, a nie na lokację.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pan_pajonk: gdzie mogę poczytać o tych portach światłowodów, bo jakoś Google nie pomagają - to potoczna nazwa?
Każde urządzenie musi być fizycznie skonfigurowane pod końcówkę przewodu?
  • Odpowiedz
@Ranger: jak kabel już jest pospawany i wpięty na splitterze to będzie działać , to dokładnie tak działa aby tylko moc była. Internet w Orange dostaje się po loginie.
  • Odpowiedz
@Ranger: jeżeli kabel jest wpięty na splitterze to musi działać, ktoś Ci musi tylko do tego ziemnego kabla gniazdko dospawac. Kiedyś takiego klienta trafiłem co mi zgłasza awarie na adresie xyz a on w rozmowie telefonicznej mi mówi że już mieszka pod innym adresem ale miał gniazdko z logiem Orange to sobie wpiął i nie zgłaszał przeniesienia usługi xd
  • Odpowiedz
@Ranger: widzę zdania bardzo podzielone XDD Jako osoba techniczna z branży powiem, że wystarczy, że będzie wpięte w ten sam OLT, zapewne orange też ma na każdego OLTa inny vlan, a OLTy pewnie na miejscowości / dzielnice. Więc jeśli to nie jest inne miasto w Polsce, na przykład kilka domów obok to raczej będzie działać. Tam jest tylko PPPoe i vlan ustawiony
  • Odpowiedz