Wpis z mikrobloga

@Tymajster: tzreba być naprawdę odklejony żeby myśleć że w normalnym środowisku w PL istnieje jakaś dyskryminacja z powodu rasy. Współpracuję z ludźmi z różnych narodowości i nigdy nie z tym nie spotkałem. Aby popierać jakieś BLM to trzeba być naprawdę dużym oszołomem dodatkowo jeśli ktoś taki mieszka w PL to nawet szkoda z nim gadać, to jak z fanatykiem religijnym któremu coś wmówiono. Na szczęście są to w 99% przypadków 14
@czeskiNetoperek: jedna nieścisłość - w dzisiejszych czasach dalej mnóstwo rodziców karmionych katolicką filozofią nienawiści wyrzeka się dzieci ze względu na życie bez ślubu lub rozwody. Nie wiem czemu tak rzadko się o tym mówi, ale sam pochodząc ze wsi widziałem dużo przypadków sekciarskiego wykluczania i #!$%@? kontaktów z rodziną bo np. bogu ducha winnego chłopa żona zdradziła i poszła do innego.
@El_Trufel: Silna, czyli jaka? Co to znaczy?

Rodzina (klan) jest podstawą bezpieczeństwa socjo-ekonomicznego w kulturach, gdzie Państwo jest słabe i po prostu nie ma innej struktury dającej oparcie. Dlatego najbardziej rodzinne we współczesnym świecie są rejony z największą biedą - środkowa Azja, Afryka, Bliski Wschód.

Kiedy polska prawica mówi o silnej rodzinie to jest slogan bez pokrycia, bo w kraju z silnymi instytucjami państwowymi, z działający usługami publicznymi, to wszędzie wygląda