Wpis z mikrobloga

Kot przegryzł mi światłowód w pół ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potrzebuje internetu na teraz a naprawa zlecona dopiero na wtorek (). Da się to jakoś zdrutować? ()
#swiatlowod #internet #swiatlowody
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dendii: co konkretnie przegryzł? Jeśli pathcord, ten zakończony zielonymi wtyczkami, to można normalnie kupić (tylko dzisiaj będzie cieżko) i wymienić, jeśli zaś przegryzł włókno wchodzące do Ciebie z korytarza/klatki/dworu, to bida, bez spawarki się nie obejdzie.

Da się to jakoś zdrutować?


@dendii: tak, spoko, rozgrzej oba końce zapalniczką i zetknij ze sobą po stopieniu, masz jakieś 0,000001% szans, że trafisz.
  • Odpowiedz
@dendii: czy to jest ten kończący się zieloną wtyczką? To jak pisałem, można wymienić samemu (łapiesz za korpus wtyczki i ciągniesz, w nowym nie wolno dotykać palcem czoła złącza). Kwestia kupienia nowego.
  • Odpowiedz
@dendii: stary, ten przegryziony? Tak, możesz z niego zrobić fajne sznurówki do butów, pomidory do palików podwiązać...
Samego światłowodu, tego który skądśtam sobie idzie i kończy się w widocznej na zdjęciu kasetce nie dotykaj, nie usiłuj wyjmować, cholernie łatwo to po otworzeniu tej kasetki uszkodzić, a wtedy naprawa z trywialnej stanie się ciut mniej trywialna i sporo droższa.
  • Odpowiedz
@dendii: w ten sposób ci to zrobili? A no to trochę zmienia postać rzeczy, możesz wypiąć to złącze ze skrzynki i po prostu wpiąć bezpośrednio w swoje ONT, Funboxa czy co tam masz.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: mam dasana jakiegoś. Ale nie zrobię tak bo akurat jest przerwany ten drugi koniec niestety, który wchodził do puszki a potem z puszki do routera.
  • Odpowiedz