Wpis z mikrobloga

002
encontrar tu media naranja - znaleźć swoją drugą połówkę (dosłownie: znaleźć twoją połowę pomarańczy)

Es la expresión más utilizada para referirnos a esa pareja ideal con la que encajas, que te llena y con la que te sientes totalmente completo.

Ejemplos:
Carlos encontró su media naranja y se casó
Disfrútala con tu media naranja y goza tú también de un día dulce.

#hiszpanskieidiomy #hiszpanski #naukajezykow

  • 12
@cugowski: Nie potrafię w pełni ocenić swojego poziomu, bo nigdy nie podchodziłem do jakichkolwiek egzaminów a uczę się hiszpańskiego całkowicie na własną rękę. Sądzę, że gdzieś pomiędzy B1 a B2. Generalnie jak włączę serial po hiszpańsku, czy puszczę jakąś piosenkę to nie mam problemów ze zrozumieniem tekstu, czasami tylko pojawi się jakieś słówko, którego znaczenia wcześniej nie znałem. Na pewno gramatyka nie jest moją mocną stroną, bo nigdy się na niej
@cugowski: Nie, aktualnie nie używam hiszpańskiego na co dzień, ale chciałbym go w przyszłości wykorzystywać.
Co do nauki, zaczynałem od nauczenia się najpopularniejszych słów oraz podstaw gramatyki czyli odmiany czasowników i podstawowych czasów. Jak już zacząłem łapać proste zdania to pojawiły się jakieś kanały na yt poświęcone nauce hiszpańskiego przy jednocześnie dalszej nauce słownictwa. Teraz już raczej nie uczę się poprzez samą naukę, ale multum czasu poświęcam na immersję, czyli oglądam