Wpis z mikrobloga

Hej! Zastanawiam się by zakupić sobie koła carbonowe do swojej szosy. Czy orientujecie się jak to jest z cenami kół carbonowych. Czy trzymają one cenę po czasię użytkowania?
#szosa #kolarstwo
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reverb: ceny kół, jaki rowerów spadają wraz z ich użytkowaniem. Odpsrzedaż kół jest prawie niemożliwa. Chyba, że gdzieś w ustawce jeździsz, to może po kolegach ci się uda.
Ale kupić karbony zawsze warto, dla lepszego samopoczucia choćby( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy trzymają one cenę po czasię użytkowania?


@Reverb: Pamiętaj że carbon ma inne właściwości niż aluminium, jedna większa dziura w którą wpadniesz i może być po kołach. Więc jak Cię stać by stracić kilka k zł jak będziesz miał dużo pecha to kupuj, a jak nie i myślisz o odsprzedaży bez stracenia wartości to ja bym nie kupował.

Tutaj masz koła za 10k:
https://twitter.com/OutOfCycling/status/1515742240047566850?t=SXRy0Wo80HkVckNfZDNArA&s=19
@lecho182: Jeżdzę 99% na mazwoszu bez szutrowych tras typu Paryż Roubaix. Chciałem tylko wiedzieć czy kółka carbon w miare trzymają cenę. Własciwości carbonu znam. Nie obawiam się aby mi się zniszczyły bo nie jeżdzę trasami typowo gravelowymi 99% to asfalt.
@Ogau: Dlaczego myslisz ze tylko wariaci kupują uzywane koła carbonowe? Sa goscie co Ci naprawią ramę carbonową roweru jesli coś Ci się z nią stało. To dlaczego koło carbonowe w dobrym stanie miałoby być do dupy?
koło carbonowe w dobrym stanie miałoby być do dupy?


@Reverb: ocenić stan kompozytu po wyglądzie zewnętrznym jest znacznie ciężej, niż metali. Ludzie na tym doktoraty robią. No i zniszczenie też wygląda inaczej. Alu raczej się wygnie, a w przypadku kompozytu jest znacznie wyższe prawdopodobieństwo, że strzeli krucho