Wpis z mikrobloga

Dobra konkrety, wakacje kredytowe stają się prawomocne w dniu 28 lipca 2022 r.? Można wziąć w tym roku wakacje 2 razy na kwartał, zatem żeby obskoczyć sierpień i wrzesień jeszcze w tym roku to należy to złożyć jeszcze w lipcu? Mamy zatem na to 3 dni?

Prywata, wiecie czy wzięcie i nadpłata zmeiniają umowę kredytową? Mam stałe oprocentowanie i nie chciałbym go stracić przez jakiś aneks do umowy czy co tam sobie bank wymyśli. Z tego co wiem skrócenie okresu kredytowania wymaga zmiany umowy a nadpłata bez skaracania nie?

#kredythipoteczny #wakacjekredytowe #banki
  • 14
@hadrian3: ziomek też mam stałe, i NIE OPŁACA SIĘ NADPŁACAĆ stałych.
Opłaca się wziąć wakacje kredytowe na stałych. Ale zamiast nadpłacać odłóż sobie tą kase na lokacie, zainwestuj albo wydaj albo kup obligacje indeksowane inflacją. Przy tej inflacji i zerowych szansach na deflacje opłaca się "czekać" z tym kredytem, co rok musisz oddawać mniej o 15-20% :) miesięcznie zyskujesz plus minus 2% na każdej kolejnej racie.
@hadrian3: jeszcze uzupełnie: dlaczego sie opłaca nadpłacać zmienną? Bo nadpłacasz is spadają ci przyszłe raty przez to ze zostało mniej kapitału, wiec zysk sie sumuje.
Na stałych nadpłacasz 3 raty to masz po prostu 3 raty spłacone.
@hadrian3: wniosek jest na kazdy miesiąc osobno i musi być złożony przed spłatą raty, np jeżeli rata leci ci 20 sierpnia to wniosek musisz złożyć przed 20 sierpnia
@hadrian3: weź wakacje, kasę która miała iść spłatę wrzuć sobie np na konto oszczędnościowe w Toyota Banku, teraz tam jest 7%. jak okres wakacji kredytowych minie to nadpłać kredyt i będziesz optymalnie do przodu.
@AlphaOmega: wydaje mi sie że tak to działa:
"Ważne jest, że wakacje kredytowe dotyczą zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej. Jest to ponadto zupełnie darmowe, a więc bank zapomina jakby o istnieniu nawet 8 miesięcy i łącznie o ten czas wydłużyć okres kredytowania, nie naliczając przy tym ani złotówki odsetek."

https://www.muratorplus.pl/biznes/wiesci-z-rynku/wakacje-kredytowe-w-bankach-2022-od-kiedy-dla-kogo-wnioski-warunki-zasady-ustawa-aa-aZzR-wXou-ncdv.html#zasady-wakacji-kredytowych