Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej nadpłacać kredyt w trakcie wakacji kredytowych?

Załóżmy, że zawieszam ratę sierpniową i w sierpniu to co by mi bank pobrał z konta tytułem raty kapitałowo-odsetkowej wpłacam jako spłatę kapitału czy lepiej na koniec tego roku jak już odłożę 4 raty?

Czy to może bez znaczenia?

Czy przy takiej ilości rat opłaca się wgl bawić w skrócenie okresu kredytowania, nadplacajac ?
#kredythipoteczny
  • 6
@fallinmonkey: xD po co brałeś kredyt jak nie wiesz co spłacasz.
Przy aktualnych stoopach to musiałbyś jebnąć inwestycje która da ci minimum 10% zysku by nie opłacało się nadpłacać miesiąca nawet, przy świeżych kredytach te 2 miesiące to lekko 2 lata kapitału nadpłacone jak ktoś ma 100zł kapitału i 2k odsetek
@lazaruss: Ale czy ja pytam o czy się opłaca nadpłacać czy pytam w jakiej konfiguracji jest to najrozsądniejsze?

Pozatym ja mam kredyt wzięty w grudniu 2019 r., że stałym oprocentowaniem więc dalszą część Twojego komentarza nic nie wnosi do mojego pytania.
@fallinmonkey: Nie wiem jak jest najlepiej, ale mogę Ci napisać co ja zrobię xD
Szukam najlepiej oprocentowanego konta oszczędnościowego (ze względu na elastyczność).
Ląduje na nim kwota która by poszła na kolejne 4 raty. Pod koniec listopada wszystko ładuję w nadpłatę.

Logika jest taka: po co nadpłacać od razu, jak można dołożyć śmieszne bo śmieszne, ale jednak trochę odsetek do ów nadpłaty.

Jeszcze biorę pod uwagę lokatę na 3 miechy w
@oniryczny_zryw: też się nad taka opcja zastanawiałem i wydaje się sensownym rozwiązaniem ale chyba lokata wyjdzie korzystniej niż konto oszczędnościowe z tego co patrzyłem.

Zastanawiam się tylko czy banki nie obniża oprocentowania lokat jak wejdą wakacje kredytowe:D