Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po intensywnej redukcji z ponad 140kg na 122kg czuje, że wreszcie jestem gotów na rozpoczęcie treningów z #bieganie jak to zrobić z głową i zdrowo?

Zależy mi głównie na szybkości - niekoniecznie długich dystansach. Chodzi o takie życiowe scenariusze jakby mi kiedyś przyszło uciekać przed sebixami.

Nigdy nie biegałem, mam 174cm wzrostu. Czy dam radę w ogóle sam to ogarnąć bez trenera? Są jakieś rozpiski treningów dla ludzi w mojej sytuacji?
#pytanie #odchudzanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d065123badb5d6227d4b46
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: poszukaj planu od zera do 30 minut.
Ja robiłem Skarżyńskiego.
Do tego longi2 z Decathlon.
I systematycznie realizuj trening.
Reszta przyjdzie sama.

I dociagnij do 1h.

Jak masz kasę to kup Skarżyńskiego "biegiem przez życie"
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: nie biegaj jeszcze dopóki nie zjedziesz do BMI zdrowej osoby. Zacznij przyzwyczajać układ ruchu do biegania przez szybkie marsze i całą siłową otoczkę biegania. Zacznij wzmacniać nogi i core (przysiady, planki, wykroki, martwe ciągi). Tylko, żeby to nie był trening ukierunkowany na masę mięśniową a na wytrzymałość. Jak zejdziesz do tych powiedzmy 90kg (chociaż optymlanie dla twojego wzrostu byłoby nawet 80) to wtedy program od 0 do 30 minut zrobisz
@szukamzguby: @orlando74:

Chodzi o procent tętna maksymalnego:
1 50 – 60% Tmax
2 60 – 70% Tmax
3 70 – 80% Tmax
4 80 – 90% Tmax
5 90 – 100% Tmax

Jeśli do tej pory się nie ruszaleś to lepiej jest zacząć od wysiłku w granicach 50-70% Tmax.
Lepiej jest trenować w niższych przedziałach tętna, bo organizm się przyzwyczai do wysiłku i wyniki będą szybsze.Jeśli zaczniesz od bardzo intensywnego
@AnonimoweMirkoWyznania #!$%@? sobie stawy bieganiem, zacznij od poczatku spacery tempem marszowym i wystarczy. Ale nie takie po 2km tylko dłuższe. A co do szybkosci to co innego #!$%@? pod wplywem adrenaliny a co innego bieganie tak po prostu, zjedz z bmi do normy i zacznij myslec o szybkosci
@AnonimoweMirkoWyznania: nigdy w zyciu, do 90 zjedziesz to dopiero.
czemu tak wszystko na raz? do 100kg schudniesz bez zadnej aktywności, wszystko zaczniesz na raz to będziesz miał przestoje. powoli. dieta, teraz od 120 do 100 silownia, od 100 silownia + marsze, jakiś trucht ale DELIKATNY, zjedziesz do 90 zacznij biegać, 85 - dokręc śrubę.