Wpis z mikrobloga

@JanZbedny: Szczerze mówiąc mam ekran ultra wide 144 Hz i w sumie kupiłem go tylko dlatego, że jara mnie elektronika, bo w gruncie rzeczy na potrzeby biurowe taki ekran jest zupełnie zbędny. Płynność przewijania i ogólna jakość wyświetlacza jest na plus bo nie bola oczy od pikselozy, ale czy warto inwestować w wyższe odświeżanie do tabelek w Excelu? Według mnie nie.
@JanZbedny: np. ten - tylko nie mieści się za bardzo w kwocie, ale masz swoje usb, ładowanie, przesył obrazu. W opiniach narzekają na jakość dźwięku, ale to raczej norma. Specem od monitorów nie jestem. Sam pracuję od niedawna na 34" zakrzywionym 21:9. Trochę czasu minęło za nim się przyzwyczaiłem do nowego formatu i mam nadzieję, że nie będę musiał wracać :)
@JanZbedny: Powiem Ci tak – byłem w dokładnie tej samej sytuacji, że od wszystkich tych kombinacji i możliwości miałem zawroty w głowie, ale w gruncie rzeczy nie ma co tu się długo zastanawiać. Może nie mam jakiegoś wprawnego oka, ale nie widzę różnicy między IPS i VA (jedynie kąty widzenia, ale kto patrzy pod kątem na monitor?). Po niedługim researchu kupiłem Gygabyte, a głównym kryterium była... fajna podstawka xD bo reszta
@cutecatboy: no klasycznie, już miałem tego Della kupować ale nie, postanowiłem zacząć robić doktorat i którąś godzinę siedzę i czytam xd Gdzieś już przeczytałem, że 60 Hz spoko, ale przy 24 calach to 1080p źle działa na wzrok i jeb.