Wpis z mikrobloga

@Lew1980i: @denerwujesie: surowe jajka są normą w diecie BARF (popularnej przede wszystkich w państwach zachodnich), chociaż zaleca się rzadsze dawanie białka, bo może prowadzić do niedoboru biotyny.
Nawet jest dieta Whole Prey, gdzie podaje się całe tuszki z okrywą czy upierzeniem itd. Zasadnicza sprawa jest taka, że psy na dietach surowych podlegają okresowym badaniom, a diety są zbilansowane, co pozwala zadbać o dobry stan zdrowia psa.
@PiesTaktyczny: O i dziękuję bardzo. Strony traktujące o żywieniu psa jajkami wyglądają jak jakieś farmy SEO, stąd wątpliwości. Czyli jak pies ma badania, to nic nie powinno się dziać.
Cholera, ciekawe czy mój Maksio zje takie żółtko.
@denerwujesie: jak sprawdzisz info o diecie barf, to poleca się np. surowy kurczak (udka np) trochę zmiksowanej papki z warzyw (np dla psa 20-30kilo dwie łyżki na dzień), jak nie lubi papki łączy się ją z surowym jajkiem.
Jajka, mięcho jest dobre dla psów , ale poleca się surowe. Ludzie powtarzają nieprawdy, że surowe jest niebezpieczne. A jeśli ktoś się boi robaków, to od tego są tabletki dla psów na odrobaczanie.
@Justyna16:

a myślisz że machaj robi mu dietę ? Karmi jak na wsi .Nie ma świadomości.


Dieta to sposób odżywiania. W moim komentarzu odniosłam się do obecności jajek i surowego jedzenia w dietach BARF oraz Whole Prey w nawiązaniu do pytania opa o niedogotowane jajka w żywieniu psa. Widać po zdjęciach, że nie jest to zbilansowana dieta, dlatego też zaznaczyłam info, że psy które są na wspomnianych przeze mnie wcześniej dietach
@Justyna16: Większość psów je byle jak. Smród z pyska to jeden z wielu problemów u psów, nierzadko mają alergie, nietolerancje i większość choruje prędzej czy później. Karmy dla kotów z problemami pęcherza, nerek i praktycznie każda karma dostosowana wg potrzeb zwierząt chorowitych mają nikłe % mięsa. Bo Royal canin i Hills, a zwłaszcza ta druga to jedna z gorszych marek na rynku, a mimo to polecane i nierzadko koniecznie, gdy zwierzeciowi
jak sprawdzisz info o diecie barf, to poleca się np. surowy kurczak (udka np) trochę zmiksowanej papki z warzyw (np dla psa 20-30kilo dwie łyżki na dzień), jak nie lubi papki łączy się ją z surowym jajkiem.

Jajka, mięcho jest dobre dla psów , ale poleca się surowe. Ludzie powtarzają nieprawdy, że surowe jest niebezpieczne. A jeśli ktoś się boi robaków, to od tego są tabletki dla psów na odrobaczanie. Psy zawsze
. @PiesTaktyczny:. Większość psów nie je jak pies machaja, bo jedzą gorzej. Pies machaja powinien jeść surowo i to najważniejsze, a nie na wpół gotowane jaja i mięso.
To tak jak ze zmarszczkami, są na rynku kremy na zmarszczki, różne rodzaje, pod oczy, na noc, na dzień... Kobiety muszą kupić po 5 lub 8 typów tylko na samą twarz. A ceny bywają kosmiczne.
A mimo to bogate gwiazdy bez botoksow, operacji
@Miskagnoju: łączysz dwa totalnie różne wątki, ale spoko. Na pewno nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać, podsyłam badania i tyle. Bazując na zajęciach z dietetyki psów mogę jednak zakładać, że żywienie ma wpływ na jakość życia. Fanatyzm zawsze jest kiepski, ale olewanie tematu też nie jest najlepszą opcją.
Dobrego wieczoru
@PiesTaktyczny: Nie martw się o mnie, moje psy jedzą karmę najlepsza moim zdaniem pod względem cena=jakość. Dieta barf jest dobra dla małego pieska, jak ma się dwa większe psy, które spożywają łącznie jednegi lub półtora kurczaka dziennie, na to potrzeba osobnego zamrażalnika. Wyobrażasz sobie duży zamrażalnik, taki z restauracji w mieszkaniu, przeznaczony dla psów?
Nie rozumiem, czemu karmy Hills i Royal canin to jedyne marki, które oferują karmy i karmy mokre