Wpis z mikrobloga

Pochodzi z tego samego kraju, koszty wydobycia nie wzrosły, więc czemu tak jest?


@omatko: Ogólny brak węgla na rynku - kawał podaży światowej to był węgiel nielegalnie wydobywany przez Rosję w Donbasie, teraz wydobywają wielkie gówno i cześć.
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: no tak ale z drugiej strony mogą od niego nie kupić za te 3000 zł.

Problem jest inny, on nie odzyskuje w tej wątpliwej procedurze różnicy tylko z góry określoną przez rząd kwotę typu 1300 zł. Zasady rynkowe decydują za ile on sprzedaje węgiel i ten program nie jest w stanie tego ogarnąć (musiałby rozgraniczać po regionach, uwzględniać różnice wieś/miasto etc. a i tak firma mogłaby się uprzeć, że sprzeda
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: Ja mam piec na ekogroszek i teraz latem grzeję tylko wodę. Jeszcze rok temu za worek ekogroszku z BricoMarche który starczy mi latem na 2 tygodnie ogrzewania wody płaciłem 25zł, a teraz za mniej niż 50zł nie kupię. Serio się boję co będzię zimą jak trzeba będzie mieszkanie ogrzewać.
  • Odpowiedz
@JazzBlurr: Zresztą przedsiębiorcy pamiętają tarcze covidowe, jedni dostawali kasę w miarę szybko inni czekali miesiącami, a jeszcze inni nic nie dostali.
Więc tylko szaleniec pójdzie na taki układ licząc że za jakiś czas może otrzymać jakiś tam zwrot, ale do tego czasu utrzymanie firmy leży na jego barkach, bo przecież koszt transportu do składu, koszty pracowników, terenu itd wchodzą do końcowej ceny węgla, jeśli ta cena będzie taka sama jak w
  • Odpowiedz
ps. wygląda na to że przedsiębiorca zamiast sprzedać za 3000 musiałby sprzedać za 966 a potem przejść procedurę biurokratyczną o odzyskanie 2000 zł od pisu


@ewolucja_myszowatych: ale nie odzyskałby chyba 2k, tylko mniej ta dopłata jest (trochę ponad 1k)
W każdym razie rządzą nami ludzie, którzy dnia często w sektorze prywanym nie przepracowali, albo specjalnie robią programy, które maj a nie działać. Pomijam bezsens takich dopłat (państwo chce pomóc, niech pomoze
  • Odpowiedz