Wpis z mikrobloga

@Zoyav: jeśli to cały pasek to wyglada na to ze nie pomniejszyli Ci zaliczki na podatek dochodowy (440zl) o kwotę wolną od podatku. Dziwne bo te zaliczki z kwietnia i maja tez sa z dupy.
@Zoyav: nie wiem skad się biorą takie koszty jak masz wpisane, ale może masz jakieś dodatkowe Multisporty albo coś. Tak czy siak wg mnie wypłatę powinnaś dostać 5167.75 - 581.89 - 412.73 - 440 + 300( kwota wolna od podatku 30 tyś rocznie, /12 miesiecy *12%) czyli 4033 na rękę. Nie wiem jak to jest na zleceniu, moze nie składałaś pit2 i Ci nie odliczali tej ulgi, a może próbują ją
To jest kalkulacja na zasadach z 2021 roku, zacytuję z google "Polski Ład wprowadza zmiany w sposobie odliczania składki zdrowotnej dla umowy zlecenie. Od 2022 roku składki nie można odliczać od podatku. Wcześniej można było składkę zdrowotną pomniejszyć o 7,75 % jej podstawy. Konsekwencją tego niestety jest niższa wartość wynagrodzenia za świadczenie zlecenia."

Z tym że podobno w tym roku, jeśli na tych starych zasadach, takich jak wkleiłaś, będziesz płacić mniej podatku,