Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ja tylko chciałem napisać i się wyżalić że mnie strasznie d*psko szczypie o wakacje kredytowe. Było brać pod korek i nie słuchać wykopowych ekspertów z tagu #nieruchomosci
Zmądrzałem, usunąłem konto na wypoku i biorę się za robienie bąbelków i kupno domu na krechę i to czym prędzej.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ceab109441862dfdfd2a2f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
@wincm: > Po prostu odraczają platnośc

no i właśnie takie dzbany nabrały kredyty xD

Nie chce mi się szukać ale w necie latają wyliczenia, że dzięki tym Kredytowym wczasom, kredytobiorcy zapłaca mniej niż jakby stopy w ogóle nie wzrosły.

Takie Eldorado ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@ExTc przecież na czymś się opierasz i nadal nie wiesz na czym dzbanie xD Szczyt dzbanostwa. Wiem o co ci chodzi ale naglow się :D Tak, nadal tylko odraczaja raty, jak wreszcie się dowiesz na czym opierasz swoje zdanie to daj znac xDDD
  • Odpowiedz
@ExTc: nie no, nie moze tak byc do końca, ja bralem kredyt w 2021 roku i mialem rate 2650 zł. Teraz mi rata w pazdzierniku skoczy do 5700, jesli będą wakacje kredytowe to zapłace 8 rat, czyli lacznie 45 600 jesli wibor nie pojdzie bardziej do góry. Przy zerowych stopach byloby to 31 800. Wiec ja sie nie wpasowuje w tę teorię.
  • Odpowiedz
OdległyOgrodnik: Nie eldorado, po prostu ceny nie polecą magicznie na kilkadziesiąt procent w dół. Może z 10% przy naprawdę sprzyjających wiatrach. Gdybym nie tracił czasu i w 2020 załadował się na stałą stopę, to dziś byłbym zarobiony. Teraz już nie słucham nikogo, poza swoją intuicją i prawdziwymi ekspertami - którzy nie są anonimowi na wypoku, a działają z imienia i nazwiska. Tak czy inaczej, niech Wam się wszystkim wiedzie. Trzymajcie się.
  • Odpowiedz
a co to #!$%@? te wakacje kredytowe to jakies eldorado? xD Po prostu odraczają platnośc i to 4 razy tylko w roku xD


@wincm: Zakładając że ktoś wziął kredyt w czerwcu, na 500 tys na 30 lat, z oprocentowaniem 9%. Skorzystał z wakacji kredytowych i w tym czasie nadpłacał kapitał, to zaoszczędzi na odsetkach jakieś 40 tys. zł.

Do tego samo wydłużenie okresu kredytowania przy tych samych odsetkach jest bardzo korzystne,
  • Odpowiedz