Wpis z mikrobloga

Wiem, że to nie ma za bardzo znaczenia, ale jakoś tak mnie ciekawi czemu już od X miesięcy podczas większości "ogólnych" reportaży w TVN tłem jest Szczecin?
Jakieś reportaże o inflacji, wcześniej o wirusie i inne takie dotyczące całego kraju to w tle zawsze albo manhattan albo jasne błonia albo szczecińskie szpitale i uczelnie, jakieś przebitki na filharmonię itd., a zwróciłem na to uwagę, bo jeszcze kilka lat temu to musiało się coś grubego tu stać, żeby w ogóle ktokolwiek wspomniał o Szczecinie xd
#tvn #tvn24 #szczecin #telewizja #telewizjadlawyksztalconychzduzychmiast
  • 12
@suslogon-szczecinski: Gdańsk to kwestia perspektywy, chociaż Gdańsk jest dużo ładniejszy, natomiast kulinarnie i imprezowo to we wspomnianej przez Ciebie Wawie i w Krakowie jest znacznie lepiej.
Ja tu mieszkam 15 lat i żałuję każdego roku. Ale jeszcze tylko chwilka...
@tuomollo: gdzie Gdańsk jest ładniejszy? Poza okolicami Długiej jedyna ładniejsza uliczka to jedna na Wrzeszczu i jedna na Oliwie. Chełm, Jaskowa Dolina itp. to zwykłe noclegownie. Większość knajp celowana w turystów: bez pomysłu bo turysta i tak zje. Co się Tobie nie podoba w Szczecinie?
@suslogon-szczecinski: nie podoba mi się brak rynku, szyldoza (chwilówki, lombardy itp), wielka płyta w ścisłym centrum (wstawiona za komuny w miejscu zburzonych budynków), nie podobają mi się żule na Mazurskiej, nie podoba mi się postępująca betonoza (mimo, że Szczecin uchodził za zielone miasto to z roku na rok jest gorzej). Nie podoba mi się to, że jest tu dużo ludzi skrzywdzonych przez system (upadek stoczni itp) których zrezygnowane miny widzę codziennie
Spoko Twoja opinia.

nie podoba mi się brak rynku


dla mnie to zaleta, dzięki temu wszędzie coś jest, a nie jak w Krakowie czy Poznaniu tylko w okolicach rynku. Zresztą w Gdańsku poza okolicami Długiej dopiero teraz, po latach, trochę na Wrzeszczu coś się zaczyna pojawiać.

szyldoza (chwilówki, lombardy itp),


no na Kościuszki w sumie chyba tylko tak.

wielka płyta w ścisłym centrum (wstawiona za komuny w miejscu zburzonych budynków)


tu się
@suslogon-szczecinski: z opinią jak z dupą, wiadomo.

Szyldoza nie tylko na Kościuszki. Na Rodła też masz np. i w wielu innych miejscach. Szczecin nie ma uchwały krajobrazowej więc na razie nie ma szans na poprawę.

Wielka płyta - tak, gdzieś musieli mieszkać, nie mówię, że to wina Szczecina, że go zbombardowali. Po prostu teraz jest przez to brzydko.

Ceny w gastro nie są normalne. Wielokrotnie zdarzało mi się zapłacić za obiad