Wpis z mikrobloga

W końcu jest, wyczekiwany od pół roku Romet Aspre 2.

Mega mi się podoba, to mój pierwszy #gravel i w ogóle rower z barankiem. Będę musiał się przyzwyczaić do wszystkiego.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Dobrze wykonany, robi wrażenie solidnego. W porównaniu do konfiguracji dostajemy inną owijkę (nie wygląda źle, zobaczymy po czasie czy będzie do wymiany) oraz opony Schwalbe G-One Bite 40mm (zamiast WTB Riddler 37). Same opony wg. mnie ciekawsze, szkoda tylko, że z czarnym bokiem. Prawdopodobnie i tak kupię mniej terenowe Tufo Speedero (zastanawiam się między 36 a 40 mm tylko), a te zostawię sprzedam albo zostawię na bardziej terenowe wycieczki.

Oczywiście jak złożyłem to zaczęło padać, więc tylko po parkingu przy domu sprawdziłem. Jeszcze tylko serwis 0 i można śmigać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #gravel #pokazrower #chwalesie #romet
pingWIN00 - W końcu jest, wyczekiwany od pół roku Romet Aspre 2.

Mega mi się podob...

źródło: comment_1657634046PSYZYRnx3IfgfTdTrmrrCX.jpg

Pobierz
  • 31
@kobrys13: Mam XC, ale nie stać mnie na 2 rowery aktualnie, więc poleci na sprzedaż. Samego roweru używam rekreacyjnie, bez dojazdów do różnych miejsc, więc przy deszczu czy śniegu sobie zwyczajnie odpuszczam, tym bardziej, że jest tu jeszcze fabryczny smar na łańcuchu, więc zabrałbym ze sobą cały syf ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Rinter: Też tak uważam xD
@pingWIN00: Ja mam szosę i XC. Jak jesienią gdziekolwiek jade na XC to zawieszenie dostaje mocno w kość i trzeba częsciej serwisować. Zimą zaś zawieszenie dostaje jeszcze mocniej w kość bo przy -10C słabo się smaruje, zdarza się, że uszczelki lekko puszczają przez mróz i generalnie pasowało by inny olej lać do zawiasu ze względu na temp.

Kazdy serwis zawieszenia to minimum 500zł więc jest opcja jeździć mniej w mocnym terenie
@aareeek: Kolega ma Eskera 6.0 w tym matowym jeszcze malowaniu. Stwierdziłem, że nie potrzebuję dopłacać do 2x11, a wyglądowo ten mi bardziej leży. Esker ma fajne koła, to na plus na pewno, szczególnie jeśli myślisz o tubeless.