Wpis z mikrobloga

Nie ma co wchodzic do strefy euro- powiedziało dużo wykopków pare lat temu. Broniło wtedy prezydenta jak mówił, że lepiej mieć złotego niz euro xD
Teraz mamy drogie kredyty i "bardzo silnego złotego"
Dlaczego duzo osób upiera sie przy tym złotym. Waluta mało stabilna, rząd robi co chwile dodruk.

#zloty #gielda #ekonomia #polska
Pobierz prostymysliciel - Nie ma co wchodzic do strefy euro- powiedziało dużo wykopków pare l...
źródło: comment_1657623941QQjY1rYxCqpBJwuV6W2x9l.jpg
  • 27
@Anien: nie wiem czy zauważyłeś ale USD umocniło się też do każdej innej waluty. EUR nie jest tutaj odizolowane ani nic winne. Dalej, dla zwykłego kowalskiego lepiej jest mieć kredyt w EUR niz zł, lepiej jest pracować w firmie która jest zakredytowana w EUR niz zł, lepiej jest zarabiać w EUR niż zł.
@WiktorekS: gdyby nie wojna i pandemia to inflacja nawet bazowa nie byłaby tak wysoka. Nie mówię że nie jesteśmy w dupie ale wątpię że lada moment nastąp nieuchronna apokalipsa. Popularnym politycznie hasłem głoszonym przez przeciwników politycznych było porównanie nas do Wenezueli, skrajnie nieuzasadnione. Ja uważam, że wpływ polityków jest przeceniany. Jestem przeciwny 500+ ale jego skutek proinflacyjny był niewielki. Jestem przeciwny wakacjom kredytowym ale z całą pewnością poparłaby ten pomysł każda
@gustowny_dzikus: jasne ze inflacja nie bylaby tak wysoka. Nikt z tym nie polemizuje. Ale chyba nie zaprzeczysz ze rola rzadzacych jest zabezpieczyc sie na ewentualnosci, te dobre i zle. My w ogole nie bylismy gotowi na nic, poczawszy od covida, przez lockdowny, QE, a konczac na wojnie. A to juz bezposrednio wina PiSu i ich "nie zatrudniany ekspertow bo oni nie chca realizowac naszego planu".

Sam wplyw 500plus nie jest duzy,
@WiktorekS: no zasadniczo masz rację ale te hasła typu 4 dniowy tydzień pracy, 1000+ na dziecko (tak, to pomysł kogoś z po) i pomoc kredytobiorcom czy atakowanie NBP bez jakichś konstruktywnych argumentów (typu Glapiński jest zły bo Morawiecki rozdaje pieniądze) sugerują że to już nie tamta opcja polityczna która rządziła tylko kompletnie odklejeni od rzeczywistości populiści
@gustowny_dzikus: to jest inna kwestia. Czy jak dojda znowu do wladzy, to czy beda trzymac poziom poprzednich rzadow, czy sie #!$%@?, skoro zobaczyli ze tak mozna rzadzic i nie ponosic zadnej odpowiedzialnosci. Przeciez pierwsze rzady PiSu tez nie byly zle poz wzgledem gospodarczym.

Tu bym upatrywal troche nadziei w Tusku, ktory powinien byc juz zarobiony i w #!$%@? miec waly. Pytanie co z reszta PO i czy Polska2050 nie okaze sie