Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebowałbym małej pomocy jeśli chodzi o #prawo i #wspolnotamieszkaniowa . Czynsz w moim mieszkaniu wynosił przez cały rok 2021 taką samą kwotę X. Wspólnota nagle w czerwcu 2022 obudziła się i poinformowała, że stawka za czynsz w roku 2022 została zwiększona do kwoty Y przez co muszę wyrównać niedopłatę za poprzednie miesiące z tego roku. Co z tym robić bo dla mnie to jedno wielkie xD
  • 4
Wspólnota nagle w czerwcu 2022 obudziła się i poinformowała, że stawka za czynsz w roku 2022 została zwiększona do kwoty Y przez co muszę wyrównać niedopłatę za poprzednie miesiące z tego roku. Co z tym robić bo dla mnie to jedno wielkie xD


@wipokru: A uchwala podpisana? I jakie dzialanie wstecz?

OK w tym kraju prawo dziala wstecz ale bez przesady.

Jesli wspolnota to decyzje powinny byc podejmowane w ramach uchwal.
@gorzki99: temat się chyba rozwiązał. Okazało się, że na spotkaniu wspólnoty w styczniu (na którym mnie niestety nie było) podjęli uchwałę o zwiększeniu. Wspólnota po prostu zapomniała poinformować osoby nieobecne o zmianie i zrobiła to dopiero w czerwcu.
Okazało się, że na spotkaniu wspólnoty w styczniu (na którym mnie niestety nie było) podjęli uchwałę o zwiększeniu


@wipokru: No to po temacie.

Uchwala byla, wiekszosc podpisala to obowiazuje.

Wiec niestety ale musisz nadplacic.