Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, polećcie jakieś restauracje albo oryginalne miejsca do posiedzenia, popróbowania wina i pojedzenia pyszności w okolicach Monschau (powiedzmy w promieniu do 50-100km). Wybieramy się pod namiot w okolice Monschau, ale chcielibyśmy też wyjść "na miasto" w jakieś ciekawe miejsce. Camping mamy wprawdzie wybrany, ale polecanko fajnych miejsc mile widziane (ʘʘ)

#niemcy #camping #hobby #podrozujzwykopem #podroze #namiot #aachen
  • 10
@Hobb:
Dowożę gaz do restauracji która ma gwiazdkę Michelin a kompletnie nie wygląda jakby ją miała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiedziałbym nawet, że wygląda gorzej niż 90% restauracji w Polsce, ale ta gwiazdkę dostaje się za jedzenie a nie wygląd

Ceny z tego co widziałem są niskie za te "menu" michelinowe, ale nie zdecydowałem się tam nigdy zjeść bo mam wsiurskie podniebienie i 90% nowych rzeczy mi
@Hobb: Aha, i jeszcze takie małe odkrycie. Robiłem pauzę na parkingu przy L128 z Nideggen-Schmidt w kierunku Simmerath-Woffelsbach.

Parking już wygląda okej, jest tam spoko widok, ale jeśli podjedziesz trochę do przodu i skręcisz w prawo, masz mega widok na Rursee i górki. Jest bardzo spokojnie idealne miejsce na piknik czy ogólny chillout.

Tak to wygląda:
Pobierz
źródło: comment_1657569616SyC1ZRSftowGsyt7Eg0CGJ.jpg
@erni13: Dzięki za polecanko! Właśnie poszukałam i powiem dyplomatycznie: wystrój inny niż wszystkie i o gustach się nie dyskutuje XD no ale jeśli żarcie polecanko to chętnie spróbuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety mój towarzysz podróży dość krytyczny co do wystrojów wnętrz w knajpach (XD) ale postaram się go przekonać, bo jestem ciekawa co tam dajo (ʘʘ) oczywiście dam znać, może akurat znajdzie
@WojciechM-ce: pizza też zawsze mile widziana ( ʖ̯)
W takich mniejszych miejscowościach, jeszcze poza sezonem to "niestety" jedyna opcja. Ale już raz mi się zdarzyło być w miejscu gdzie wszystko było zamknięte oprócz Chińczyka i okazało się, że nie dość, że żarcie było i mega pyszne i tanie to jeszcze mogliśmy popróbować lokalne wina () polecam Keiserberg w
@Hobb: Jak czytałem opinie to nad kucharzem są same zachwyty, może twój chłop założy ciemne okulary i skupi się na jedzeniu a nie na tym powalonym wystroju rodem z horroru XD

Jak coś to pisz śmiało to ci wyślę dokładną lokalizację tego parkingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)