Wpis z mikrobloga

zmieniam znowu gruza na kolejnego bo juz mi sie znudziło obecne.
Nigdy diesla nie mialem, zawsze gaz/benzyna.
i teraz sie zastanawiam nad kolejnym: gaz czy diesel?
Coś do 5k, im taniej tym lepiej, pewnie za pół roku znow zmienie

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody

Gaz czy benzyna? (do 5k)

  • LPG 77.1% (37)
  • DIESEL 22.9% (11)

Oddanych głosów: 48

  • 5
@Spofity: Z diesli to coś najlepiej na zwykłej pompie np. z vagów 1.9TDI. Pompa wtryskowa używka 200-300zł, komplet wtrysków regenerowanych też w podobnych pieniądzach (choć te wtryski ciężko zajechać).

Bo jakbyś kupił np. Focusa I TDCI to tam pompa common rail opiłkuje i rozwala wtryski. Wtryski i pompa to też koszt idący w kilka tysięcy złotych.

Zresztą LPG czy diesel to zwykle poprzedni właściciel od oszczędności na paliwie nie kończy więc
Zresztą LPG czy diesel to zwykle poprzedni właściciel od oszczędności na paliwie nie kończy więc można spodziewać, że będzie od h... narąbane kilometrów minimalnymi nakładami na utrzymanie samochodu.


@biskup2k: zdaje sobie z tego sprawe, bo sam jestem druciarzem i kupuje takie trupy odkąd prawko zdałem, a w sumie to naewt wczesniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumei to kupuje te gruzy bo jak teraz nie kupie to
@Atreyu: @Spofity E tam, są fajne turbodiesle do 5k. 2.0 HDI 90, mam w Pugu 406, polecam (i auto i silnik). Nie ma ciulstw pokroju filtra cząstek stałych i dwumasy, nawet po mieście jeździ jak złoto, a silnik sam w sobie totalnie niezajebywalny. Co prawda ta turbina tam to chyba ozdoba, bo 45 koni z litra (XD) i 15s do setki. No ale skoro i tak zmieniasz co pół roku auta,
@Spofity: W tej kwocie to raczej co będzie.. niż skupiać się na konkretnym rodzaju paliwa. Próbowałem kupić auto z lpg do tej kwoty od listopada do maja. nie udało mi się.. kupiłem diesla i jest spoko. całkiem przypadkiem pocztą pantoflową, bo sąsiada kolega z pracy miał na handel. z ciekawości pojechałem obejrzeć, była ciekawa wersja bez dużego wkładu to wziąłem. pieniądz też jeszcze dobry.

Zresztą LPG czy diesel to zwykle poprzedni