Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mireczki z tagów #cardetailing #autodetailing Pytanie z typu może tych głupich. Planuje woskowanie softem99 i tu rodzi się pytanie. Czy przed woskowaniem umyć auto glinką potem użyć cleanera i można już nakładać wosk. Czy wystarczy umyć na dwa wiadra potem cleaner i na to wosk? Chce to zrobić w miarę porządnie ale nie chcę przedobrzyć żeby lakieru nie uszkodzić
  • 6
  • Odpowiedz
@bukem: soft99 ma napewno kilkanaście wosków w ofercie, niektóre z nich wymagają kładzenia na jałowy lakier (wymyty cleaner). Jakim konkretnie woskiem planujesz smalcować?

Co do glinki - jeśli nigdy nie robiłeś tego zabiegu to uważam że warto. Może naniesiesz pare rys, ale doczyścisz lakier ze wszystkiego co do niego przyspoiło się. Następnym razem przed woskowaniem wystarczy regularnie robić dekontaminacje chemiczną, a glinkę tylko jeśli zajdzie wyraźna potrzeba użycia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klotz: Czy soft99 dark&black wax potrzebuje takiego zabiegu? Jeśli chodzi o glinkę to auto posiadam krótko i nie jestem w stanie stwierdzić czy było glinkowane może faktycznie spróbuję i będę miał pewność bo jak palcem przejadę po powierzchni lakieru to idealnie gładka nie jest.
  • Odpowiedz
@bukem: Wiesz, cleaner przed woskiem powinno używać się zawsze. Nic nim nie uszkodzisz, po prostu usuniesz stare woski oraz zdejmiesz bardzo mikroskopijną warstwę utlenionego lakieru bezbarwnego.

No i teraz są dwie szkoły:
pierwsza - wymywają cleaner alkoholem izopropylowym, aby dokładnie odtłuścić lakier z olejków, które pozostawił po sobie cleaner i mieć jałowy lakier - wiązanie wosku z gołym lakierem - największa trwałość wosku
druga - nie wymywają cleanera i kładą na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@klotz: Łoo panie dzięki za wytłumaczenie i konkretne wyjaśnienia. Obejrzałem oba filmiki i do końca wyklarowało to moje obawy co i jak robić i wyjaśniło kwestie produktu soft99 micro liquid o który w sumie chciałem zapytać. Dzięki wielkie i mam nadzieję pochwalę się swoją pracą za jakiś czas( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bukem: Elegancko, fajnie że nie boisz się nakładów pracy i chcesz zrobić to porządnie, a nie pomijać jakieś etapy i iść na skróty. Cała praca którą włożysz odwdzięczy Ci się efektem końcowym (òóˇ)
  • Odpowiedz