Wpis z mikrobloga

Szczerze to nie wiem gdzie szukać informacji na taki temat więc leci #pytaniedoeksperta z tagu #remontujzwykopem
Otóż mam pustostan, który pora w końcu wyremontować. Jest to parter w kamienicy, jedno z pomieszczeń ma sufit w stanie tragicznym-to mało powiedziane.
Ktoś ma pomysł jak to zrobić? (Nie mówię że na własną rękę) pomieszczenie ma 2 na 4m
Ile to może kosztować? Jak to wgl się nazywa? Wymiana stropu?
Pobierz Pierona - Szczerze to nie wiem gdzie szukać informacji na taki temat więc leci #pytan...
źródło: comment_1657535372ysTPKxqCyB2DPIDxlzmBom.jpg
  • 12
@chilon: właśnie zabawne jest to że gdy tam weszłam to nie znaleźliśmy nigdzie śladu grzyba, powietrze suche strasznie i żadnych nieprzyjemnych zapachów. Ogarnęłam narazie tyle że to sufit z drewna i trzciny. I nwm ile w tym prawdy można tynk i trzcinę ściągnąć i robić sufit podwieszany?
@Pierona: ten tynk z trzciną i drutami dosyć łatwo się zrzuca nawet bez użycia elektronarzędzi - wysoka drabina, łom i podważać kolejne haczyki aż wszystko odpadnie - robiłem takie cos u siebie. Istotne jest jak napisał wyżej @MMARS: żeby nic Wam kiedyś na głowę nie spadło - po zrzuceniu tynku najlepiej oderwać skrajne deski przy ścianie i zajrzeć jak wyglądają legary (szczególnie przy gniazdach), bo ewentualna naprawa to kupa kasy