Wpis z mikrobloga

Mirki, chce zrobić główny szlak beskidzki i potrzebuje jakiegoś zegarka, który zapisze mi trasę na strave, bo telefonem tego nie ogarnę. Co polecie, może być używka, za nieduże pieniądze, bo jeszcze muszę kupić śpiwór.
#gory #gsb #garmin #smartwatch
  • 17
@Shocore: pewnie któregoś Phoenixa. Tak zapytam w czym widzisz problem w kwestii telefonu ? Ja naprawdę dziwne miejsca ogarniałem telefonem i dało się, druga sprawa trasę wyeksportujesz do .gpx i zaimportujesz do Stravy.
@ramirezvaca: Odpowiem za OPa, bo sam odbijałem się od podobnych problemów. Telefon jest słabym narzędziem do rejestracji trasy. Po pierwsze telefon ma słabszy zasięg niż zegarek, bo na trasie siedzi w kieszeni albo plecaku, więc w zalesionym terenie po prostu może nie dać rady zarejestrować niczego sensownego (czasem będzie to tylko wejście do lasu i wyjście z niego). Zegarki często obsługują kilka systemów: GPS, Glonass, Galileo, Beidou itp, co również bardzo
@PaaD: i tu się z Tobą nie zgadzam. Sorry, że trochę "na córkę studiującą prawo", ale mylisz się co do systemów GPS w telefonie, no chyba, że używasz jakiś staroci to owszem. Z telefonem chodzę po naprawdę dziwnych miejscach z przykładów to np. Grenlandia, Ameryka Środkowa, góry Rumunii, Afryka (rejony górskie Etiopii, Maroka, Tunezji, Egiptu), Azja całą trasę wokół Anny + ABC robił telefon, Ladhak podobnie (tu Garmin dał mi tak
@Kano7: chodzi mi o śledzenie i zapisanie trasy. Jeśli robię to na telefonie, to po jednym dniu muszę ładować, a chciałbym coś co wytrzymuje kilka dni. Jakby był taki zegarek który może śledzić GPS cały czas, zapisywać ślad, który mogę wrzucić na strave i żeby trzymał np 5-10 dni, to więcej nie potrzebuje. Po prostu męczy mnie ciągłe pilnowanie ładowania telefonu. Mam powerbanka, ale nie zawsze jest opcja ładowania, a chce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shocore: chyba nie ma takiego co wytrzyma ci całodniowe rejestrowania trasy po kilka dni bez ładowania, ale niech mnie ktoś poprawi bo w sumie to byłoby idealne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ramirezvaca: Kurde, to chyba rzeczywiście zostałem w jakiejś jaskini technologicznej. Parę dni temu z zawodowej ciekawości próbowałem rejestrację trasy z aplikacją i mocno zawiodłem się na robieniu tego telefonie - pic rel (nie obwiniałbym konkretnej aplikacji bo bez danych wskazanych przez telefon żadna aplikacja nie wyczaruje dokładności), ale po tym co napisałeś teraz zaczynam się zastanawiać czy to nie kwestia wieku i sprawności telefonu (kilkuletni P10, choć niby nawigacja rzeczywiście powinna
PaaD - @ramirezvaca: Kurde, to chyba rzeczywiście zostałem w jakiejś jaskini technolo...

źródło: comment_1657525163RH9kEXvMbXABkhOcHjJ1lh.jpg

Pobierz
@PaaD dzięki za odpowiedź. Ja póki co znalazlem polecane suunto 9 albo fenix 5

@ramirezvaca: tak jak wyżej napisałem. Telefon pobiera za dużo baterii z włączanym śledzeniem i zapisywaniem trasy. A chciałbym coś co wytrzymuje kilka dni. Nie chcę się po prostu martwić o ładowanie.

@PurpleHaze glownie zależy mi na mapach, śledzenie GPS i możliwośc zapisania trasy w stravie. Inne gadżety mnie nie interesują. No i główna cechą to wytrzymałość baterii
glownie zależy mi na mapach, śledzenie GPS i możliwośc zapisania trasy w stravie. Inne gadżety mnie nie interesują. No i główna cechą to wytrzymałość baterii na jednym cyklu. Kilka dni to minimum.

Jakby był taki zegarek który może śledzić GPS cały czas, zapisywać ślad, który mogę wrzucić na strave i żeby trzymał np 5-10 dni,


@Shocore: nie ma takiego zegarka. Nawet najnowszy fenix 7x z jednym z najdluzszych czasow pracy na
@Shocore: ale Garmin na śledzeniu tak wytrzyma dzień, maks póltorej więc ten tego, teraz ostatnio byłem w Rumunii to koleżance po dniu pisał, że jeszcze 7h wytrzyma, chodził jeszcze 2h i game over, więc raczej bank energii jest bardzo konieczny. Cudów z zegarka nie wyciągniesz :)

@PaaD

Poruszyłeś bardzo ważną kwestię, stabilna apka, a to różnie bywa, ja używam Wikiloc jeszcze mnie nie zawiodła, ale z doświadczenia wiem, że inne lubiły
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Shocore: sprawdź funkcję Expedition w Garminie. Rejestruje ona trasę w godzinnych interwałach i ma służyć właśnie wielodniowym wędrówkom. Phenixy i Instincty ją mają, nie wiem jak inne modele.

Edit: ok, wyżej już piszą o UltraTrac, to to samo.
@ramirezvaca I tu się z Tobą też nie zgodzę. Owszem, nie mogę się pochwalić jak Ty takimi trasami ale już nie raz uruchamiając aplikacje i rejestrowanie trasy na telefonie trasa była zarejestrowana jako proste linie. Takiej sytuacji nie miałem z zegarkiem. Owszem, mógł trochę pokazywać obok śladu ale i tak było to bardziej realne niż telefon. Przykład choćby z dnia wczorajszego gdzie trasa ponad 13km spaceru, a telefon pokazał 7,5 km i
@triptic: każdy ma swoje sposoby :) mi czy zegarek czy apka zawsze problem robi na via ferratach, ale tak jednak wolę apke w telefonie. To że pochwaliłem się na córkę studiująca prawo to tak nie ma znaczenia, zmierzałem do tego, że rozstrzał miejsc był dość duży i nie miałem problemów. Z zegarkami jest co kraj to obyczaj używałem Huaweia, teraz używam Samsunga, różowa została na Huaweiu i oba się różna zapisami,