Wpis z mikrobloga

Mireczki orientujecie się może które silniki diesla mercedesa po 2015 r są godne polecenia? Szukam czegoś bezawaryjnego, może CLS 2015 po lifcie, a może ten nowy (W257), a może GLC.

250 CDI (2.2 OM651) - słyszałem że jeden z lepszych (poza tym że 4 cylindry w CLS pasują średnio)
350 CDI (3.0 OM642) - słyszałem że ma ciężko dobić do 300 tys km, ale nie jest taki zły

#mercedes #samochody #motoryzacja
  • 14
@Cesarz12345: zimny na wolnym i tak klekocze, nawet mimo 6 cylindrów. Nawet V8 w dieslu mają ten nieprzyjemny dźwięk. W środku tak tego nie słychać, ale na zewnątrz jak najbardziej. Nie ma nic fajnego w takich motorach, chyba że jest się dziadkiem, a sporo ich się sprzedało bo właśnie średnia wieku kupujących to była 50+

Dupowóz jak dupowóz, tylko się śmieje że zwracasz uwagę na ilość cylindrów, jak gdyby trochę większy
@Atreyu: No co jak co ale V8 czy nawet V6 w dieslu na pewno budzi większy respekt niż R4 w benzynie (o ile zwracamy uwagę na ilość garów oczywiście). No i nie bez powodu duże limuzyny (pomijając drogie, sportowe wersje) to są w 95% diesle, bo jaki sens lecieć 1000km z 2 pakami na blacie po niemieckiej autobanie benzyną kiedy diesel zrobi to w takim samym komforcie, za to paląc 2x
@ZlodziejBilonownic: na trasy diesel jest oczywistym wyborem

Ale z tym 2x mniej bym nie przesadzał, właśnie wróciłem z trasy przez Europę: UK, Holandia, Belgia, Niemcy, Polska. 6000km. Spalanie przy maksymalnych legalnych prędkościach oscylowało w okolicach 8.5l, na autobahnie w Niemczech tempomat na 130km/h. Nie chodziło tylko o spalanie, ale nie ma mocnego kto by przeleciał 1000km z 200km/h na blacie, zbyt dużo na to idzie skupienia jak chodzi o wielogodzinną jazdę
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.