Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia ehh, zadzwonił miły pan, pogadaliśmy i mam propozycję ubezpieczenia na życie (+ bonusy) z NN.

TL;DR:
Ma ktoś ubezpieczenie w #nn #nationalenederlanden i jest zadowolony - tzn. niestety musiał z niego skorzystać?

Ale kruczki w stylu:

Jakie dane osobowe będą zbierane?

- Numer rejestracyjny pojazdu

- Numer VIN pojazd


Nagłe zachorowanie/ Nieszczęśliwy wypadek

Transport medyczny do Placówki medycznej bez limitu

Transport medyczny między placówkami medycznymi bez limitu

Ale łączny limit na ubezpieczenie to 2000zł.

Akurat miałem okazje dowiedzieć się ile kosztuje transport dom - szpital w tym roku i są to kwoty rzędu 4000 lub okolice 7000 (jak jedzie lekarz).

Assistance na wypadek nowotworu

Centrum Operacyjne zapewnia organizację i pokrycie kosztów poniższych serwisów do łącznej kwoty 5 000 zł.

a) dostarczenie leków,

b) opieka nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi,

c) organizacja procesu rehabilitacyjnego,

d) pomoc domowa,

e) pomoc pielęgniarki,

f) pomoc psychologa,

g) transport medyczny z osobą bliską do przychodni,

h) transport medyczny z osobą bliską do szpitala,

i) transport medyczny z osobą bliską z przychodni,

j) transport medyczny z osobą bliską ze szpitala,

k) transport sprzętu rehabilitacyjnego,

l) wypożyczenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego,

m) dostarczenie posiłków.

n) przekazywanie wiadomości osobom bliskim,

o) zwrot kosztów zakupu peruk, protez,

p) konsultacje dietetyczne,

q) dostęp do infolinii medycznej.

Przecież w przypadku nowotworu 5000zł to w ciągu pierwszego miesiąca zniknie z konta.
  • 4
  • Odpowiedz
@Pawlooos89: to tak stosunkowo - ile juz zapłaciłeś za ubezpieczenie a ile Ci wypłacili?

Tak wyjaśniał mi, ale to co w OWU i "limity" to oczywiście, że nie. Dlatego teraz czytam 10 PDFów, gdzie są kruczk.
  • Odpowiedz
@mccloud: Źle zrozumiałeś. Ja jestem przedstawicielem ogólnie. Pierwsze pytanie trochę nie pasuje pod idee ubezpieczeń - możesz płacić miesiąc w miesiąc przez 30 lat i z ubezpieczenia nie skorzystasz. Wszystkie sumy ubezpieczenia (to ile w razie danego zdarzenia/danej choroby itd) otrzymasz ustalasz indywidualnie - zgodnie z Twoimi potrzebami. Jeśli masz takiej bardziej precyzyjne pytania odnośnie OWU to napisz na priv, postaram się odpowiedzieć albo dopytaj tej osoby, która robiła Ci
  • Odpowiedz
@Pawlooos89: Ah ok, to nie zrozumiałem.
To tylko zadam szybkie pytanie - bo jak jesteś przedstawicielem, to pewnie masz oferty róznych firm. Wszędzie sa takie limity? Cos jak w przypadku transportu - niby jest to dodatkowe, ale ma limit, ktory to znaczaco ogranicza, i nagle przewiezienie z krakowa do warszawy to i tak samemu musze dopłacić.

Pisać na priv nie będe, będę pytać osobę która robiła mi oferte - umówiłem
  • Odpowiedz