Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem Mirki i Mirabelki, czy znacie może jakiś środek chemiczny który będzie w stanie usunąć wylewkę betonową znad podłogówki nie uszkadzając jej? Precyzując potrzebuję czegoś co mi na tyle osłabi wylewkę żebym mógł usunąć ją bezpiecznie i dostać się do podłogówki jednocześnie nie uszkadzając jej (ważne żeby ta chemia nie zjadła plastikowych rurek ogrzewania podłogowego) w komentarzu dodałem aktualny postęp prac przy skuwaniu posadzki
c.....n - #budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem Mirki i Mirabelki, czy znacie ...

źródło: comment_1657399462QBQhJ4NrbnGX2Rj1y3S6Cu.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@czachson: normalnie młotkiem dalej rozkuwaj, rób to po małym kawałku i póki nie zaczniesz napieprzać bez pomyślunku siłą, nic nie uszkodzisz. Ta wylewka w pewnym momencie ci po prostu sama pęknie "po rurze" i dalej już będziesz widział, jak idzie.

Poza tym, jeśli ogrzewanie jest czynne, to zroś tą wylewkę wodą i włącz podłogówkę, po kilkunastu minutach będziesz widział każdą rurkę.
  • Odpowiedz
beton najlepiej żre kwas solny


@zryty_berek: opary kwasu solnego i gazy powstające w trakcie reakcji z betonem znakomicie też żrą płuca, oczy i co tam po drodze będzie. A będzie tych gazów w cholerę dużo.

@czachson: serio, kując dalej, nawet samym obuchem młotka, doszedłbyś już do tych rur w góra pół godziny kucia, przynajmniej jeśli to jest normalna wylewka, a nie beton B25
  • Odpowiedz
@czachson: nie ma sensu się bawić w kwas solny - do rurek z przecinakiem, a później delikatnie młotkiem i nie będzie problemu. Rurki nie są ze szkła, nawet jak je stukniesz dwa czy trzy razy to nic się nie stanie.
  • Odpowiedz
@czachson: dlaczego skuwasz cały beton? Wstaw płytki brodzik, albo jeszcze lepiej- zrób prysznic z odpływem liniowym bez brodzika. Tylko przy drugiej opcji byś musiał przeciągnąć rury bliżej którejś ze ścian żeby podłogówka nie wysuszała syfonu.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: właśnie to pod odpływ liniowy między innymi robię, muszę skuć żeby umiejscowić odpływ pod ścianą, a druga sprawa to to że będzie wylewka pod prysznic robiona od nowa (ze spadem) + nowa izolacja żeby nic nie ciekło do sąsiada
  • Odpowiedz
@czachson: więc nie musisz kuć całej wylewki. Nad rurkami od ogrzewania podłogowego jest pewnie 5-7 cm betonu. Natnij to na głębokość 1-2 cm i tyle skuj. To będzie początek spadku do odpływu liniowego. Resztę (to co już skules) wylej na nowo i całość zaizoluj.
  • Odpowiedz
@czachson: Miałem podobną sytuację, rozkuwaliśmy całe ogrzewanie podłogowę. Trzeba delikatnie i będzie dobrze, a jak coś uszkodzisz to naprawisz złączką i też będzie ok :) (Tak jak my uszkodziliśmy kując ostatnie 3cm posadzki :))
  • Odpowiedz
@inko-gnito: skułem całość, ostatecznie zatrudniłem fachowca żeby mi ogarnął łazienkę i okazało się że skułem nawet za dużo bo wywaliliśmy dotychczasowy projekt do kosza i prysznic jest węższy, wydłużony i walk-in zamiast kabiny
  • Odpowiedz