Wpis z mikrobloga

@szyderczy_szczur: sądze ze ludzi sie nie da zmienic na siłe , jedyne na co mamy realny wplyw stawac sie lepszym wyznawac dobre wartosci i miec moralnosc a moze ktos sie zaimspiruje nami . ja sie zainspirowałem paroma osobami i staje sie lepszy i moze cos to da a nawet jesli nie to i tak wychodze na + bo praca nad soba jest jedyna praca ktoa sie opłaca i zostaje na lata
@zefj: masz racje tylko ze mało mnie interesują iinne kraje bo tam nie mieszkam tylko tutaj wiec obchodzi mnie bardziej moj kraj a w reszcie niech sie dzieje co chce . a wizja ze gdzies indziej tez jest #!$%@? wcale nie poprawia mi nastroju
@NaczelnyAgnostyk: nie chodzi o poprawianie ci nastroju. Skoro w innych krajach jest to samo, a jednak jest lepiej, to moze problem nie lezy tam, gdzie ci sie wydaje? Glupi ludzie byli, sa, i beda - ale to, jak beda glosowac nie zalezy tylko od IQ. W Polsce akurat glownym problemem jest powszechna bieda i mizerne wyksztalcenie, przez co Polak sra ze strachu przed wszystkim, czego nie zna, i nie widzi propagandy
@zefj: Oczywiście, że tak. Masz całkowitą rację w pewnych aspektach i nie sposób absolutnie jakkolwiek odmówić ci tego. Moim zdaniem największym problemem jest tutaj przede wszystkim mentalność społeczeństwa które w bardzo dużej mierze zamiast tworzyć swoją historię i tożsamość cały czas żyje tym co było kiedyś. Opcje polityczne u nas w kraju to ogólnie bardzo, bardzo ciężki temat.
@NaczelnyAgnostyk: Nie zgodzę się z twoim zdaniem. Moim zdaniem na przykład ludzi jak najbardziej da się zmienić często nawet bez ich wiedzy czego doskonałym przykładem jest chociażby dokładnie każda masowa moda. Która to z dnia na dzień potrafi zmienić poglądy i gusta niektórych osób.