Wpis z mikrobloga

Widziałem że jest tu paru Mirków obeznanych w Wietnamie - Jest sens tam leciec w połowie lipca czy pogoda jest całkiem do dupy? Chciałbym wynająć skuter i pokręcić się po kraju jakieś 10 dni. Jeśli tak to celować w loty do Hanoi czy Sajgonu? Domyślam się że trasa Hanoi-Sajgon będzie ciężka do zrobienia w 10 dni
#wietnam #podroze #podrozujzwykopem
  • 20
@hankel: z Sajgonu do Hanoi jechałam 3-4 tygodnie, wiec o ile chcesz coś zobaczyć po drodze, gdzieś zatrzymać się na dłużej to 10 dni to za mało na taka trasę. Na Twoim miejscu wybrałabym Hanoi, okolice są przepiękne i w mojej opinii maja więcej do zaoferowania niż południe kraju
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hankel: to zależy jakie masz doświadczenie w jeździe na skuterze ¯\(ツ)_/¯
Ale ja bym nie liczył na 50km/h, bo nie sądzę żeby sprzęt w wypożyczalniach był zbyt dobrej jakości.

Z mojego linku wynika, że średnio połowa dni jest deszczowa, i spada w tym czasie od 50 do 300mm deszczu. Dużo - mało, zależy od Ciebie¯\
(ツ)_/¯
@Trauma_Teddy: Malta + Tajlandia więc widok pojazdów jadących pod prąd twoim pasem nie jest mi obcy ;) tak jak i system płynności przez chaos. Z tego co sie orientuje to na plus Wietnamu przemawia mniejsza ilosc samochodow no i jazda po wlasciwej stronie drogi. Wzialbym prawdziwy motocykl ale po pierwsze cena, po drugie naprawy w razie w, a po trzecie nie sądzę że można duzo przyspieszyć bo i tak trzeba jechac
@hankel: średnia bym założyła 30-40km/h, chyba ze droga szybkiego ruchu to można liczyć 60-80, ale to sam musisz sprawdzić jakie drogi są dostępne tam gdzie będziesz się udawał. północ to tereny górzyste, drogi są kręte, wiec siła rzeczy średnia nie wychodzi powalająca. Mimo wszystko polecam motocykl - miałam hondę win i dawała radę, a przez czesc trasy miałam kompana na skuterze (niestety modelu nie pamietam, ale jeden z popularniejszych) i z
@Spearo: Mam delemat ;) - mam 6.5 dnia do zagospodarowania i wylot z Sajgonu, nie wiem czy dalej krecic sie po polnocy i na 2 ostatnie dni Sajgon czy leciec tam na te 7 dni i pokrecic sie na poludniu... Jakas dobra rada?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hankel: czym mniej chaosu tym lepiej. Ja poleciałbym na południe

Możesz siedzieć tydzień w Parku Narodowym Cat Tien ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak serio, nadal polecam przemieścić się bliżej Sajgonu. Odpuściłbym jedynie Mui Ne lub zaliczył na kilka godzin jeśli musisz

Widziałeś już pozyskiwanie soli w tradycyjny sposób albo jadłeś psa/rosół z czarnoskórego kurczaka? :D