Wpis z mikrobloga

Posiadam router z Play Huawei B818 i pomimo że zasięgi WIFI nie jest wybitny, to internet mobilny w sąsiednim budynku jest (22Mb/s download i 8 Mb/s upload). Natomiast w drugim sąsiednim budynku, który został zaizolowany folią, zasięgu już nie ma (co nie jest dziwne). Występuje tylko przy oknie. Stąd pytanie w jaki sposób mogę rozprowadzić sygnał Wifi na problematyczny budynek? Kabel niestety całkowicie odpada. Myślałem o dwupasmowym repeaterze przy oknie, mogę się pogodzić z lekką utratą prędkości. Chciałbym aby sieć była jedna, urządzenia odbiorcze typu telefon, TV, czujnik.

Alternatywą może też być stworzenie sieci z oddalonego o 60m internetu światłowodowego. Ale tutaj kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Jakiś Mesh?

#internet #repeater #wifi #router #play #telekomunikacja #powerline #tplink #pytanie
#pytaniedoeksperta
  • 3
@ajron_men: Zrób most p2p tam gdzie masz światło a nie bujasz się z jakimś lte. Jak jest widoczność optyczna to 2xNS5AC i przewalisz tym 450Mbitów. A jak chcesz gigabit to można puścić to po 60GHz np Mikrotik wAPG-60ad
@dktr: taki most mógłbym zrobić do pierwszego budynku, co dałoby mi internet w pierwszym i drugim, natomiast trzeci budynek (izolowany) dalej by nie posiadał sulygnalu Wi-Fi. Można połączyć kilka routerów w most?
@ajron_men: Jeśli zainstalujesz urządzenia tak aby się widziały to nie ma przeciwwskazań aby więcej końcówek łączyło się do takiego AP. Czyli tam gdzie światło wieszasz jedną sztukę NS5AC skonfigurowaną jako AP a na pozostałych kolejne skonfigurowane jako klient.