Wpis z mikrobloga

@boskakaratralalala: Narodowy jak najbardziej dałoby się wyratować pod względem akustycznym, bo to nie jest tak, że sam stadion jest zły. Tam jest instalacja nagłośnieniowa zrobiona po taniości. Tylko ktoś musiałby dostrzec potrzebę inwestycji w to.

A nie oszukujmy się, koncerty tej skali przyciągają nie tylko fanów zespołu, którzy chcą obejrzeć i usłyszeć dobry koncert. To są wydarzenia kulturalne, na których w dobrym tonie jest się pokazać. Zrobić fotkę, nagrać w pionie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@shagwest: nie do końca jest tak, jak mówisz. Gdzieś czytałem, że powstał nawet raport na temat akustyki i dało by radę ja poprawić. Wymagało by to jednak zmian konstrukcyjnych i setek milionów złotych.
Nagłośnienie nie ma nic do tego, bo każdy kapela przywozi swoją i swojego akustyka. Charakterusyka akustyczna stadionu przypomina studnie i zwyczajnie nie da się tam uzyskać dobrego dźwięku. Paradoksalnie czesto lepszy dźwięk jest na błoniach stadiony lub korytarzach
  • Odpowiedz
@annotate: Ja już byłem ostatnio na bemowie na koncercie i nie wiem czy przez to że okoliczni mieszkańcy się pluli czy co, ale dźwięk był fatalny, jakoś cicho, wokalu prawie nie słyszałem, mogłem normalnie rozmawiać z osobą obok co nigdy na koncertach raczej się nie zdarza bo jest głośno. Stałem między sceną a budką akustyków.
  • Odpowiedz
@boskakaratralalala: jeżeli mowisz, ze na narodowym jest katastrofa to oznacza jedno: kupujesz miejsca w #!$%@?, gdzieś pod dachem i na bank w jakichś sektorach G. Kup kiedyś droższe nizej to przestaniesz stękać

@chehu Co ty dajesz, najlepsza akustykę to możesz mieć na najtańszym bilecie pod sceną. A na miejscach VIP z boku sceny jest słabo. Na Metallice byłem pod samą scena i było całkiem ok, ale jak pod koniec się wycofałem
  • Odpowiedz
@boskakaratralalala najgorzej, że najlepsze koncerty są właśnie na stadionach. Jadę na iron maiden i może się wcisne jak najbliżej sceny. Na Metallice to się opłaciło. Byłem na Podsiadło w Gdańsku i tam były takie tłumy że stałem w połowie płyty no i było kiepsko. Ja przynajmniej coś widziałem ale dziewczyny to były załamane bo nie dość że dźwięk średni to jeszcze scena tak nisko że nie widziały nic przez cały koncert.
  • Odpowiedz
  • 0
@boskakaratralalala Słyszałem o tej akustyce, ale nie miałem możliwości tym razem pojechać na inny koncert, więc padło na koszyk narodowy (pierwszy raz tu byłem na koncercie)i jakbym nie znał tekstów piosenek, to bym nie wiedział co oni śpiewają... Nagrałem sobie parę krótkich nagrań i dźwięk z telefonu, pewnie po filtrach w mikrofonie i jest o wiele lepszy dźwięk niż na żywo. Powinni zakazać na tym stadionie koncertów, bo to jest patola, co
  • Odpowiedz
@boskakaratralalala Czasem na tych koncertach co są na stadionach to lepiej stać poza stadionem bo lepiej słychać te kawałki niż w środku xD

Narodowy ma akurat fatalna akustykę.

Hali Widowiskowych w Polsce brakuje też we Wrocławiu. Prawdziwe ma narazie tylko Trójmiasto / Kraków i Gliwice oraz Łódź. Reszta niestety stare potworki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Darth_Gohan: Powiem Ci, że ludzie bardzo sobie chwalili akustykę na naszym stadionie we Wrocławiu mając porównanie do Warszawy (koncert Podsiadło). Dlatego mam nadzieję, że w końcu coś się ruszy w temacie eventów i będzie można wybrać się na genialne koncerty na Miejskim mając na uwagę walory wizualne, ale też akustyczne ;)
  • Odpowiedz
@Domciu Wrocławski ma lepszą akustykę od Wawy ale to dalej stadion. Poza tym może Ci zawsze napadac na łeb.

Hala Widowiskowa też by się przydała bo mimo wszystko brakuje jej w mieście.
  • Odpowiedz
  • 1
@Darth_Gohan: Ale oczywiście tego nie neguje by się przydała. Pamiętam, że po zwycięstwie Śląska nad Legią w kosza w wywiadach po meczowych z ludźmi ze Śląska (nie chodzi tutaj o zawodników) wspominali oni, że są plany albo przynajmniej tak dawali do zrozumienia, że Wrocław chce i chciałby wybudować hale widowiskowo-sportową by swoje mecze rozgrywał w niej koszykarski Śląsk + połączyć to z organizacją koncertów etc.

Ogólnie konkluzja jest taka, że jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Donotenter12: nie nagłaśniają ich już tak jak kiedyś. Ma być cicho i grzecznie... A duże imprezy na narodowym.

Przecież na Bemowie były gigantyczne spędy, metallici i podobne gwiazdy, tłumy jak #!$%@? i było mega. Teraz ma być albo cicho i grzecznie albo na narodowym :p
  • Odpowiedz