Wpis z mikrobloga

@KucharKM: Gra badziewna jak i wszystkie od nich. Archaiczna grafika jak i system walki. Sam nie wiem skąd takie oceny jak to w premierę gdzie dawali po 100/100 zaliczało ogromne spadki wydajności jak i utraty sejwów i inne bugi...
@Xaget: po pierwsze, 1080ti wyszło w 2017, czyli 3 lata przed konsolami. Po drugie PS5 porównuje się raczej do 2070, a nie do 1080ti, więc już schodzimy do 2 lat, a po trzecie gry są pod konsole optymalizowane, więc ta przepaść jest jest jeszcze mniejsza w rzeczywistości.
@Cinkito: idąc dalej, przyrównajmy to do 3060 albo najslabszej karty z serii 40xx, która jeszcze nie miała premiery, wtedy będzie ze sony i microsoft wyprzedzili swoje czasy, albo w drugą stronę do titan x z 2015r. to była karta o zbliżonej wydajności do współczesnych konsol ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Xaget co ma do tego sprzęt, to powinno trzymać 60fps nawet na ps4 nie mówiąc o ps5 czy pc, nawet tych słabszych. Gra nie wygląda jakoś niesamowicie.

Usprawiedliwianie słabej optymalizacji odcinek 2137.
@Xaget: Gram na PC i XSX i ślepi konsolowcy nie widzą jednej rzeczy. Zakres rysowania obiektów... na konsoli jest tak mały, że widać od razu to gołym okiem. Na PC sam sobie to regulujesz... Na pewno PC z RTX2070 bije na głowe PS5 tylko na konsoli ograniczone rysowanie obiektów, rozdzielczość poniżej 4k lub jakieś oszukane, cienie niskiej jakości i wiele takich pomniejszych daje efekt na porównaniach przybliżony, ale wystarczy samemu pograć
@KucharKM
Ta gra nawet na współczesnym komputerze ma problemy z wydajnością. Oni tą optymalizacje kompletnie olali ciepłym moczem xD.

U mnie nawet w multi raz była sytuacja że gra się wieszała U KAŻDEGO GRACZA który zechciał zaatakować pewnego moba na ponad 2 sekundy i specyfikacja wpłynęła tylko na to jak szybko gra się odwiesiła xD.
@Xaget: I jakoś dziwnie na tem sam sprzęt wychodzą gry z pięknymi otwartymi światami, które działają bez spadków animacji. From Software od strony technicznej po raz kolejny dało dupy i tyle. Trochę szkoda, że pomimo wzrostu popularności (i sprzedawalności) ich gier nie potrafią z tym nic zrobić.
@Jestemkoksupotezny: bardzo zależy w jakie gry grasz. w Call of Duty to nie widoczne, w BF1/5 też nie.

w FarCry też nie chodź w FC3 faktycznie miałem wrażenie niższego rysowania, ale update do wersji Classic na XO/XS problem rozwiązał.